Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Rada parafialna z Limanowej-Sowlin sprzeciwia się obecności wolontariuszy WOŚP

W związku z wystawieniem na licytację obrazu tzw. "Matki Boskiej kermitowskiej" prosi i żąda, by nie ustawiać wolontariuszy z puszkami na terenie ich kościoła.

O decyzji rady parafialnej z Limanowej-Sowlin i jej reakcji na szydzenie z katolików, obrazę uczuć religijnych i agresję wobec Kościoła i wizerunku Matki Najświętszej poinformował miejscowy proboszcz ks. Mariusz Żaba w ogłoszeniach parafialnych w minioną niedzielę.

„W najbliższą niedzielę odbywać się będzie kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W związku z kolejną prowokacją polegającą na wystawieniu na licytację obrazu tzw. „Matki Boskiej kermitowskiej”, na którym w miejscu Pana Jezusa zamieszczono maskotkę żaby z popularnego kiedyś Muppet Show, decyzją naszej parafialnej rady zwracamy się do organizatorów tego wydarzenia w Limanowej z prośbą i żądaniem, aby nie ustawiać wolontariuszy z puszkami na terenie naszego kościoła” - napisał kapłan w ogłoszeniach parafialnych.

„Pragniemy, aby był to nasz wyraźny sprzeciw wobec takich prowokacji, których w ostatnich latach jest coraz więcej. Autorzy tego pomysłu mieli przecież pełną świadomość celu swojego działania, a organizatorzy, przyjmując taki fant na aukcję, wyrazili w ten sposób swoją aprobatę dla szydzenia z naszych uczuć religijnych. Jest to niezrozumiałe wobec faktu, że przez lata akcja ta wyrastała praktycznie na terenie kościołów i parafii w całej Polsce. Nie możemy bezczynnie zgadzać się na takie akty profanacji. Dlatego prosimy o przyjęcie ze zrozumieniem naszej decyzji, która nie jest wymierzona w ideę, czy czyjąkolwiek osobę, ale jest aktem protestu wobec nieuzasadnionej agresji wobec Kościoła i wizerunku Matki Najświętszej” - tłumaczył ks. Mariusz Żaba.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy