Nowy numer 09/2024 Archiwum

Męskie, ekstremalne i… nocne rekolekcje

Odbędą się w Tarnowie w kościele księży filipinów. Będzie modlitwa, post (jedna porcja ryżu) i jałmużna dla Mai.

Formacja Męskiej Tożsamości z Tarnowa zaprasza na męskie, ekstremalne i nocne rekolekcje, które odbędą się od 15 do 17 lutego w kościele księży filipinów w Tarnowie (ul. Piłsudskiego 9).

Rekolekcje wygłosi filipin ks. Paweł Cyz. – Rekolekcje to Boży projekt. To czas słuchania słowa Bożego i przyjmowania łaski. Zawsze mnie porusza to, co pisze św. Paweł: „Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia”. Jestem przekonany, że właśnie rekolekcje stanowią przestrzeń wybraną przez Bożą Opatrzność, aby się spotkać ze sobą i z Bogiem. Dlaczego dla mężczyzn? Bo sądzę, że dziś my – mężczyźni – jesteśmy w kryzysie. Dlatego pogłębić swoją tożsamość, opierając się na słowie (planie) Bożym, jest zadaniem wszystkich mężczyzn, którzy chcą być jeszcze bardziej mężami Bożymi – wyjaśnia ks. Paweł.

Mottem rekolekcji będą słowa św. Pawła: „Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa!” (2 Tm 2,3).

Organizatorzy zachęcają już teraz uczestników rekolekcji do podjęcia podczas nich praktyk pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny.

– Jak co roku kierujemy wyzwanie dla chętnych, by przeżyć jeden dzień, ograniczając się z posiłkiem do jednej porcji ryżu, który będziemy rozdawać w pierwszy dzień rekolekcji. Jeśli chodzi o jałmużnę, to w tym roku chcemy zbierać środki dla Mai Olszewskiej z Czarnej Tarnowskiej, 7-letniej dziewczynki z wadami ośrodkowego układu nerwowego – informują członkowie FMT.

Plan rekolekcji:

Czwartek, 15 lutego

  • 20.30 – Msza św.

Piątek, 16 lutego

  • 19.00 – 20.00 - spowiedź
  • 20.30 – Msza św.
  • 21.40 – Droga Krzyżowa na Górę św. Marcina

Sobota, 17 lutego

  • 20.30 – Eucharystia
  • 21.30 – Spotkanie w oratorium
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy