Nowy numer 09/2024 Archiwum

Został już tylko miesiąc, by wyruszyć na patrzer

I wziąć udział w konkursie, dzieląc się przeżytą podczas patrzeru przygodą, która potrafi się zacząć tuż za progiem.

Wspólnie z Wydziałem Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie, a także we współpracy z szkołami z Bochni i Pustkowa Osiedla, "Gość Tarnowski" organizuje trzecią edycję konkursu "Patrzer - przygoda zaczyna się tuż za progiem".

Zadaniem uczestników konkursu jest pójście na spacer (nawet po najbliższej okolicy), zrobienie podczas niego zdjęć smartfonem, a następnie stworzenie z nich spójnej galerii i napisanie tekstu literackiego, opisującego przeżytą podczas wędrówki przygodę. Uczniowie szkół podstawowych piszą opowiadanie, a szkół ponadpodstawowych - esej.

Patrzer, czyli praca konkursowa, nie jest zwykłym sprawozdaniem ze spaceru, ale próbą refleksji nad tym, co się zobaczyło i czego doświadczyło podczas wędrowania. Patrzer może prowadzić do zauważenia piękna otaczającego świata, historii mijanych miejsc i osób, może ujawniać osobiste przeżycia, a także wskazywać na obecność Boga.

Prace konkursowe należy przesyłać na adres konkurspatrzer@gmail.com do 12 marca. Regulamin i wszystkie informacje, a także formularze zgłoszenia i zgody opiekunów są zamieszczone na stronie tarnow.gosc.pl.

Znajdziecie tam m.in. inspiracje, czyli prace z poprzedniej edycji konkursu, a także inne materiały, które pomogą w stworzeniu własnej opowieści fotograficzno-literackiej.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy