Nowy numer 15/2024 Archiwum

Staw czoło słabościom

- Warto znaleźć w sobie trochę odwagi, by zerwać z uzależnieniami - zachęcał o. Paweł Berwecki, jezuita z zakopiańskiej Górki.

W Kamionce Wielkiej przez całą ostatnią niedzielę kazania głosił o. Paweł Berwecki, jezuita z zakopiańskiej Górki, gdzie co roku ponad 5 tys., głównie górali, ślubuje abstynencję. Dzielił się swoim doświadczeniem i świadectwem. Jak wielokrotnie podkreślał w uzależnieniu nie ważne jest czy pijesz, czy robisz coś innego – mało czy dużo czy codziennie, czy raz w tygodniu. Zachęcał, by znaleźć w sobie tyle odwagi, aby stawić czoła swoim słabościom.

Wierni w parafii odprawili także Drogę Krzyżową, w czasie której modlili się o trzeźwość i za uzależnionych, by mieli w sobie dość siły, by sięgnąć po wolność. Nabożeństwo poprowadzili o. Paweł i członkowie Grupy Wsparcia "Pokora", która 15 rok działa w miejscowej parafii.

Staw czoło słabościom   W Kamionce Wielkiej cały dzień słowo Boże głosił o. Paweł Berwecki SJ. Piotr Cycoń

– To jest wspólnota działająca jak AA. Spotykamy się, wspieramy. Staramy się też wychodzić na zewnątrz, by przez świadectwo mówić, że alkoholizm to choroba, że można się leczyć, że warto walczyć. W czasie organizowanych przez nas spotkań głoszone świadectwa dają nadzieję tym, którzy być może mają problem. Niech usłyszą, że ludzie wychodzą, radzą sobie, wracają do życia, do rodziny – tłumaczy Janek z  grupy "Pokora". Sam w tej właśnie wspólnocie zaczął trzeźwieć. Ta grupa już wielu pomogła. – Jedną gałązkę złamie byle wiaterek. Ale 10 czy 15 razem powiązanym ze sobą gałązkom nawet i wichura nie da rady – dodaje Janek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy