Nowy numer 15/2024 Archiwum

43 w 10 krajach, na 3 kontynentach

Tylu tarnowskich misjonarzy reprezentuje naszą diecezję w misyjnym świecie. Wspomagamy ich w II niedzielę Wielkiego Postu.

Niedziela ad gentes (II niedziela Wielkiego Postu) to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W sposób szczególny pamiętamy o tych, którzy reprezentują Kościół tarnowski jako kapłani fidei donum. Są oni „darem wiary” naszej wspólnoty diecezjalnej dla Kościoła powszechnego. Aktualnie w 10 krajach, na 3 kontynentach, posługuje ich 43.

Ks. Krzysztof Czermak, cz. 1

Posługa misyjna tarnowskich kapłanów fidei donum wymaga zarówno ciągłych działań ewangelizacyjnych, jak i tworzenia materialnego zaplecza, które je wspomaga. Mówi o tym dyrektor Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej, ks. Krzysztof Czermak.

Ks. Krzysztof Czermak, cz. 2

Wśród inwestycji zrealizowanych przez tarnowskich kapłanów fidei donum na uwagę zasługuje rozbudowa kościoła Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Concepción, stolicy wikariatu Ñuflo de Cháves w Boliwii. Środki na ten cel pochodziły w 85 proc. z funduszy Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej, z ofiar wiernych z parafii m.in. Radłów, Nagoszyn i Rzezawa, a także z funduszy Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Aktualnie największe potrzeby finansowego dotyczą inwestycji prowadzonych w dwóch krajach afrykańskich.

Ks. Krzysztof Czermak, cz. 3

W tym roku pragniemy powierzyć trosce wiernych diecezji tarnowskiej oraz ludzi dobrej woli dzieło rozpoczęte przez ks. Szymona Pietrykę oraz ks. Pawła Dąbrowę, posługujących w parafii św. Jana Pawła II w Bimbo.

Ks. Szymon Pietryka

Wystartowaliśmy z projektem budowy plebanii, finansowanym przez Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej. Przy realizacji programu budowy wspierają nas wolontariusze z Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego. Będzie to Dom misyjny, w którym będą mieszkać zarówno kapłani pracujący w parafii św. Jana Pawła II w Bimbo, misjonarze goście, odbywający dzień skupienia lub w podróży, a także świeccy wolontariusze z Polski.

Wszystkich tych, którzy pragną wesprzeć parafię św. Jana Pawła II w jej rozwoju materialnym zachęcamy do wpłaty na konto Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej z dopiskiem „BIMBO”.

Bank Pekao S.A.

  • 94 1240 1910 1111 0000 0897 8378 (PLN)
  • 55 1240 1910 1978 0010 8990 0917 (EUR)
  • 91 1240 1910 1787 0010 8876 9584 (USD)

Aby dowiedzieć się więcej o pracy ks. Szymona i ks. Pawła oraz ich planach budowy kościoła, zachęcamy do obejrzenia przygotowanego przez nich krótkiego filmu.

Misja Jana Pawła II w Bimbo.
Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej

Informacje dotyczące przelewu znajdują się w opisie filmu.

Abyśmy nie zapomnieli o duchowym wymiarze niedzieli ad gentes, w wielu parafiach kolędnicy misyjni przygotowali scenkę. Jej przesłanie można ująć w słowach: wielkopostne praktyki umacniają trzy podstawowe relacje - z Bogiem, człowiekiem, ze światem stworzonym - i czynią nas "architektami pokoju" na wzór ks. Jana Czuby.

Dokładną jej treść przedstawią nam dzieci z Uszwi, gdzie posługuje ks. Karol Kuźma, diecezjalny duszpasterz kolędników Misyjnych:

Kolędnicy Misyjni DT na Niedzielę ad gentes 2024.
Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy