Nowy numer 15/2024 Archiwum

Naśladując ks. Czubę

To kolejne świadectwa tego, że kolędowanie misyjne to nie jednorazowe wydarzenie, ale całoroczny program animacji misyjnej.

Obchodziliśmy dwa dni temu niedzielę Ad Gentes (łac. ku ludziom ku narodom), która jest dniem modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami. W niektórych parafiach naszej diecezji kolędnicy misyjni przedstawili wiernym uczestniczącym w Mszach św. scenki. - Ich przesłanie można ująć w słowach: wielkopostne praktyki umacniają trzy podstawowe relacje - z Bogiem, człowiekiem, ze światem stworzonym - i czynią nas "architektami pokoju" na wzór ks. Jana Czuby - mówi ks. Maksymilian Lelito z Wydziału Misyjnego tarnowskiej kurii. 

Akcję podjęli m.in. kolędnicy misyjni z parafii w Rzuchowej i ich opiekunowie. - Naśladując ks. Czubę, zapragnijmy sami stać się prawdziwymi „uczniami-misjonarzami”. Niech w naszych domach i parafii miłość zapanuje, a pokój w sercach Wielkanoc nam zwiastuje! - głosiły dzieci w Rzuchowej. Scenka zaprezentowała została po Mszy św. Przy wyjściu z kościoła dzieci kwestowały na rzecz misji.

Scenkę nagrały dzieci z parafii w Uszwi, gdzie duszpasterzuje ks. Karol Kuźma, diecezjalny duszpasterz kolędników misyjnych.

Kolędnicy Misyjni DT na Niedzielę ad gentes 2024.
Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej

Do parafii, z których dzieci włączyły się w obchody niedzieli Ad Gentes należy także parafia w Szymbarku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy