Nowy numer 15/2024 Archiwum

W Nim odnajdujemy sens naszej drogi

Wierzymy i wyznajemy, że zmartwychwstanie Chrystusa jest prawdziwą nadzieją świata, która nie zawodzi.

To siła pszenicznego ziarna, które nabrzmiewa życiodajnymi siłami; pęka, choć samo przestaje istnieć to zamienia się w pełny kłos. To moc miłości, która się uniża i daje siebie aż do końca. Siła ta przynosi owoce odnawiające również współczesny świat, naznaczony tak wieloma konfliktami, wojnami, niezgodą, podziałami i niesprawiedliwością. W Jezusie Chrystusie zmartwychwstałym odnajdujemy na nowo sens naszej codziennej życiowej drogi.

Bóg ukazał w Jezusie Chrystusie, że jest mocniejszy od głodu, bo rozmnożył chleb; mocniejszy od klęsk żywiołowych, bo uciszył burzę; mocniejszy od chorób, bo uzdrawiał nawet nieuleczalnie chorych; mocniejszy od złego, bo wyrzucał szatana; i wreszcie mocniejszy nawet od śmierci, bo zmartwychwstał. Bóg ukazał przez Jezusa Chrystusa, że jest wszechmogący.

Gorąco życzę Wam, aby w waszych sercach, w waszych rodzinach i wspólnotach zabrzmiało i zostało przyjęte orędzie zmartwychwstania wraz z darem obecności Jezusa Chrystusa – obecności, która rozjaśnia, daje pociechę, przebacza, ożywia nadzieję, umacnia wiarę i otwiera drogę do zbawienia. Z Jezusem zmartwychwstałym żadne cierpienia i trudy nie są niekończącą się nocą i nawet w najgęstszych ciemnościach jaśnieje światło życia.

Z życzeniami radosnego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego łączę dar gorącej modlitwy.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Tarnów, Wielkanoc 2024

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy