Nowy numer 20/2024 Archiwum

Feniks 2024 dla "Kręgu Biblijnego"

To wydawana przez Biblos od 18 lat seria, której redaktorem jest tarnowski biblista ks. prof. Piotr Łabuda.

Dzisiaj podczas ogłoszenia nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich "Feniks" 2024 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie Feniksa w kategorii "seria wydawnicza" otrzymał "Krąg Biblijny", którego redaktorem jest ks. prof. Łabuda, a wydawcą - wydawnictwo Biblos. Gala wręczenia statuetek odbędzie się w sobotę 13 kwietnia o godz. 19.30 w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

Feniks 2024 dla "Kręgu Biblijnego"   Materiał prasowy. Archiwum wydawnictwa Biblos

"Krąg Biblijny", seria edytorska uruchomiona w 2006 r. pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, zdążył się już na trwałe wpisać w pejzaż cyklicznych publikacji poświęconych upowszechnianiu wieloaspektowej znajomości Pisma Świętego. Do tej pory ukazało się już ponad 50 tomików "Kręgu", będących pomocą dla duszpasterzy, animatorów i wszystkich, którzy pragną poznawać Biblię i zrozumieć objawienie Pańskie w świetle tradycji katolickiej.

Współczesna egzegeza konfrontowana jest tu z komentarzami ojców Kościoła, ujęcie analityczne z minisyntezami poświęconymi księgom zarówno Starego, jak i Nowego Testamentu oraz dziejom podejścia Kościoła do egzegezy i biblijnym podstawom liturgii. Kolejnym tomikom towarzyszą atrakcyjne dodatki w postaci płyt CD i DVD, zawierających zdjęcia, filmy i nagrania dźwiękowe pozwalające odbyć wirtualną pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy