Nowy numer 20/2024 Archiwum

Zostań obDARowany

Już w najbliższą niedzielę w Trześni koło Mielca odbędzie się wielki festyn w ramach projektu "Dzień Dobra", realizowanego przez Caritas Polska.

W najbliższą niedzielę, 14 kwietnia, od godz. 11 do 20 w parafii pw. św. Wojciecha w Trześni koło Mielca odbywać się będą wydarzenia w ramach projektu Caritas Polska "Dzień Dobra". 

Spotkanie rozpocznie Msza św. w kościele parafialnym o godz. 11, a potem na boisku szkolnym rozpocznie się wielki festyn "Rodzina - wychowanie do wartości" - Festyn jest wyrazem troski o dobro rodziny, czasem budowania dobrych relacji i także wychowywania młodego pokolenia. To również umożliwienie spędzania wolnego czasu wspólnie z dziećmi, rodzicami, przyjaciółmi. Niedzielne popołudnie to również integracja pokoleniowa poprzez wspólną modlitwę, dzielenie się talentami i korzystanie z różnych atrakcji. Chcemy w różnych elementach festynu, między innymi w występach artystycznych, grach planszowych, tematycznych konkursach, czy wiosce rycerskiej dać odczuć uczestnikom, że rodzina jest bezcennym skarbem, że to miejsce wychowania do wartości, w tym do wiary i patriotyzmu - deklaruje Celina Szymańska, opiekunka Szkolnych Kół Caritas z Mielca i Trześni, koordynatorka festynu.

Zostań obDARowany   Plakat wydarzenia w Trześni. archiwum

Organizatorami festynu są parafia pw. św. Wojciecha w Trześni, Wójt Gminy Mielec, Zespół Szkół w Trześni, SOKiS Gminy Mielec, Szkolne Koła Caritas przy Szkole Podstawowej w Trześni i przy Zespole Szkół Technicznych w Mielcu, Ochotnicza Straż Pożarna z Trześni i Woli Chorzelowskiej oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Mielec. Nad wydarzeniem w Mielcu patronat sprawuje Caritas Diecezji Tarnowskiej.

- Organizacja festynu, w co jest bezpośrednio zaangażowanych 100 osób, jak i jego przygotowywanie to prawdziwe obDARowywanie siebie nawzajem. Obdarowywanie czasem, pracą, uwagą, uśmiechem, także rzeczami materialnymi, jak fanty do loterii fantowej, które podarowały nam i rodzinom chętnie osoby prywatne, firmy, instytucje. Serdecznie zapraszamy - zachęca C. Szymańska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy