Nowy numer 20/2024 Archiwum

Nasi górą

Uczniowie z naszej diecezji wiedzą najwięcej w Polsce o św. Maksymilianie. I nie tylko o nim.

W Siedlcach rozstrzygnięta została wieloetapowa Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie. 

"Celem olimpiady jest przybliżanie dzieciom i młodzieży postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Służy ona także podnoszeniu zdobytej wiedzy o św. Maksymilianie do współczesności i inspiracji własnych zachowań na wzór Świętego; wyzwalaniu i kształceniu pragnienia poznania Pisma Świętego oraz interpretacji treści Ewangelii" - piszą organizatorzy.

W zmaganiach finałowych konkursu dla uczniów szkół podstawowych naszą diecezję reprezentowały trzy dziewczyny. Dominika Serwatka - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 im. ks. Franciszka Blachnickiego w Jodłowej, Oliwia Stachoń - uczennica Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Popowicach i Natalia Kowalska - uczennica Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Armii Krajowej w Dębowej. Pierwsza i trzecia z nich należą do parafii Jodłowa. Druga z nich, z Popowic, do parafii pw. św. Elżbiety W Starym Sączu.

Dwudniowy finał odbył się w dwóch częściach: pisemnej i ustnej. Do finału ustnego zakwalifikowało się pięć osób z największą liczbą punktów. W gronie pięciu najlepszych znalazły się wszystkie reprezentantki naszej diecezji. Ostatecznie w zmaganiach finałowych nasze dziewczyny zajęły:

1. miejsce - Natalia Kowalska

3. miejsce - Dominika Serwatka

5. miejsce - Oliwia Stachoń 

Wszystkim laureatom oraz katechetom, którzy pomagali uczniom przygotowywać się do olimpiady, serdecznie gratulujemy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy