Nowy numer 20/2024 Archiwum

Nasi księża na podium mistrzostw Polski

Przywieźli z Białegostoku brązowy medal. Wyróżnienie indywidualne otrzymał ponadto ks. Krzysztof Iwanicki, którego wybrano "najlepszym obrońcą".

Mistrzostwa Polski księży w halowej piłce nożnej odbywały się 12 i 13 kwietnia w Białymstoku. Do stolicy Podlasia przyjechało 177 kapłanów z siedemnastu diecezji. Zwycięzcami turnieju, po raz siódmy, zostali piłkarze drużyny diecezji kieleckiej, drugie miejsce wywalczyła drużyna archidiecezji częstochowskiej, a trzecie - księża z diecezji tarnowskiej.

Miejsce na podium nasi księża zapewnili sobie, pokonując drużynę archidiecezji gdańskiej. Mecz dostarczył widzom wielu emocji. W regulaminowym czasie gry zakończył się wynikiem 2:2. O ostatecznym zwycięstwie zadecydował konkurs rzutów karnych (3:2). Nasi zachowali zimną krew i koncentrację, co sprawiło, że wyjechali z Białegostoku z wywalczonym trzecim miejscem.

Przyznano również wyróżnienia indywidualne. W kategorii „najlepszy obrońca” wyróżniony został ks. Krzysztof Iwanicki z diecezji tarnowskiej.

Organizatorem XVIII Mistrzostw Polski Księży w Piłkę Nożną Halową była archidiecezja białostocka. W przyszłym roku piłkarzy w sutannach będzie gościła diecezja opolska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy