Nowy numer 20/2024 Archiwum

Ania i Maja jadą do Niepokalanowa (aktualizacja)

Uczennice II LO w Mielcu wygrały diecezjalny finał Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego, który odbył się w Tarnowie.

Kilkudziesięciu uczestników z całej diecezji wzięło udział w diecezjalnym finale Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego, który odbył się 18 kwietnia w Tarnowie. Towarzyszyli im nauczyciele religii: księża, siostry zakonne i świeccy.

- Pierwsze i drugie miejsce zajęły uczennice II LO w Mielcu Anna Brzdęk i Maja Tomczak. Dziewczęta pojadą na ogólnopolski finał do Niepokalanowa, gdzie będą reprezentować naszą diecezję - cieszy się ich opiekun naukowy ks. Łukasz Opolski.

W tym roku uczestnicy 28. już edycji konkursu mieli do opanowania Księgę Sędziów oraz Dzieje Apostolskie wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzem i słownikiem.

Uczniowie pisali najpierw test, a siedmiu najlepszych wzięło udział w etapie ustnym finału.

- Jestem ogromnie wdzięczna za możliwość wzięcia udziału w konkursie, ponieważ jest to niesamowita przygoda. Umożliwia poznanie wielu cudownych ludzi o podobnych wartościach, a co najważniejsze głębsze poznanie samego Boga. Czytanie Biblii stanowi dla mnie przede wszystkim źródło duchowego wsparcia i inspiracji do refleksji. Przygotowanie do konkursu pozwoliło mi bardzo dogłębnie zapoznać się z tekstem ksiąg, co z pewnością jest bardzo ważne we wprowadzaniu słowa Bożego w życie i podążaniu za nim na co dzień - mówi Anna Brzdęk, która udziela się też aktywnie w swojej parafii. Należy do grupy apostolskiej i jest przedstawicielem młodzieży w radzie duszpasterskiej.

Maja, podobnie jak Anna, aktywnie działa przy parafii MBNP w Mielcu jako animator,a na forum diecezjalnym jako wolontariusz i animator. Do udziału w konkursie zachęciła ją koleżanka, która dopingowała ją również, by razem z nią wystartowała w etapie diecezjalnym.

-  Konkurs ,mimo szczegółowego czytania Biblii, wnosił coś więcej, tym bardziej, że przeżywamy Tydzień Biblijny. Dla mnie czytanie Biblii jest modlitwą i słuchaniem słów samego Jezusa, który odpowiada na wszystkie pytania dotyczące mojego życia i chce uczestniczyć w nim. Dlatego myślę, że mimo intensywnego przygotowania, mogłam poszukać wskazówek, jak żyć w relacji z przyjacielem Jezusem, który czuwał nad tym dzisiejszym dniem - mówi Maja.

Hasłem tegorocznej edycji konkursu są słowa „Poczuj radość Ewangelii”. Jak informują organizatorzy, w całej Polsce w finałach diecezjalnych wystartowało ponad 1,2 tys. uczniów.   

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy