Nowy numer 20/2024 Archiwum

Krynickie peryferie

W parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy Zdroju odbywają się nabożeństwa majowe w plenerze. Niby nic niezwykłego. Szczegół tkwi w przymiotniku "ewangelizacyjne".

W wielu parafiach w diecezji odbywają się w maju uroczyste nabożeństwa maryjne przy kapliczkach i krzyżach. W parafii MBNP w Krynicy Zdroju dotąd nie było takiego zwyczaju, nie ma tam też zbyt wielu miejsc, w których stoją przydrożne krzyże lub kapliczki.

- Postanowiliśmy jednak zorganizować ewangelizacyjne nabożeństwa majowe w plenerze, w wybranych przez nas miejscach w parafii - mówi ks. proboszcz Bogusław Połeć.

Duchowny przypomina słowa papieża Franciszka, który apelował, by Kościół nie zamykał się w strefie bezpiecznego komfortu, ale był raczej podobny do szpitala polowego, by wychodził na peryferie i w ten sposób zdobywał ludzi dla Chrystusa.

Podczas nabożeństw śpiewane są pieśni maryjne, Litania Loretańska. Duchowni głoszą też ewangelizacyjne konferencje.

Pierwsza majówka ewangelizacyjna odbyła się już 4 maja przy ul. Czarny Potok. Kolejną zaplanowano w sobotę 11 maja o godz. 16 przy ul. Ludowej 8. Następne majówki odbędą się 12 maja (godz. 16, ul. Wiejska 19), 19 maja (godz. 16, ul. Kraszewskiego 191) i 26 maja (godz. 16, ul. Zawodzie 62,32).

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy