Jest już trzeci promień!

Do 15 czerwca można jeszcze zgłaszać się na II Sądecką Pieszą Pielgrzymkę do Tuchowa.

Organizatorem pielgrzymki, która odbędzie się od 29 do 30 czerwca, jest parafia w Piątkowej z proboszczem ks. Tadeuszem Wojciechowskim, a o. Szczepan Hebda, pochodzący z Piątkowej redemptorysta, jest pomysłodawcą i przewodnikiem grupy.

- Pomyślałem, żeby obudzić w ludziach chęć wspólnego wędrowania do Matki Bożej. Idziemy do niej z ważnymi intencjami. Modlimy się za młodzież, która jest dzisiaj bardzo zagrożona przez świat oraz w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich - tłumaczy o. Szczepan. W zeszłym roku wędrowało w grupie 240 pielgrzymów. Zapisy na tegoroczną wędrówkę trwają do 15 czerwca. - Widzę, że zgłasza się wiele osób, w tym takich, którzy nigdy jeszcze nie byli na żadnej pieszej pielgrzymce i idąc wspólnie do Tuchowa chcą popróbować pątniczego trudu, chcą go ofiarować niosąc także swoje prywatne intencje - mówi o. Szczepan.

W tym roku tę same intencje podejmuje kolejna grupa, które decyduje się na dwudniowe wędrowanie pieszo do Tuchowa. W tych samych dniach co sądecka, wyrusza I Brzeska Piesza Pielgrzymka do Tuchowa.

Mało tego. Idea pieszych pielgrzymek do Tuchowa zatacza coraz szersze kręgi. Zapoczątkowana przez wspólnotę nowosądecką praktyka zdobywa nowych admiratorów. Okazuje się, że pojawia się trzeci promień tej już na swój sposób gwiaździstej pielgrzymki. W Mielcu, w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy organizuje się trzecia grupa, która pójdzie pieszo do Tuchowa od 29 do 30 czerwca.

- W tych dniach wyruszy z naszej parafii i regionu dwudniowa Mielecka Piesza Pielgrzymka do Tuchowa w intencji powołań kapłańskich i młodzieży. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o 6.00 w naszym kościele. Zapisy w kancelarii - informuje proboszcz parafii ks. Ryszard Biernat.

Zapisy na sądecką pielgrzymkę trwają cały czas w parafii Piątkowa w zakrystii po wieczornych Mszach św. Można też zapisać się, dzwoniąc (codziennie po godz. 16) do 15 czerwca na numer 794 451 963.

Zapisy na brzeską pielgrzymkę (i ewentualny powrót autokarem) odbywają się u Lucyny Wnęk z Uszwi pod numerem telefonu 787 153 388.

Zapisy na mielecką pielgrzymkę odbywają się w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy w Mielcu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..