Pojedź, pobiegnij, rusz się!

Ks. Rafał Igielski razem ze Stowarzyszeniem "Przekrocz Granice" z Wysowej Zdroju zaprasza do udziału w 2. edycji Festiwalu Pustelnika.

W ubiegłym roku duchowny razem ze świeckimi z Wysowej Zdroju zorganizował zawody biegowe trasami wiodącymi wokół Wysowej Zdroju, w malowniczej scenerii Beskidu Niskiego. Tak narodził się Festiwal Pustelnika, którego nazwa wiąże się z Centrum Duchowości im. św. Andrzeja Boboli w Blechnarce, gdzie m.in. posługuje ks. Rafał.

Pustelnik - jak nazywa siebie żartobliwie ks. Igielski -  obiecywał wówczas, że w kolejnej edycji festiwalu odbędą się nie tylko biegi, ale również zawody rowerowe.

- Zawody rowerowe oraz biegi Festiwalu Pustelnika nie tylko pozwolą uczestnikom sprawdzić poziom sprawności fizycznej, ale również zapewnią niezapomniane doznania związane z delektowaniem się pięknem otaczającej przyrody - mówi duchowny.

Zawody rowerowe odbędą się 22 czerwca w kategoriach mtb i e-bike. Organizatorzy przygotowali trzy trasy: dla doświadczonych zawodników, miłośników turystyki rowerowej i całych rodzin.

  • Raz Kozie… Żebro (23,5 km)
  • Pętla z Bobrem (10,8 km)
  • Rodzinne Polany (7,3 km)

Dla dzieci, oprócz trasy Rodzinne Polany, przygotowano także 5 tras o różnych dystansach, dostosowanych do ich wieku (50 m, 100 m, 200 m, 400 m, 800 m). Wszystkie trasy będą oznakowane taśmami i strzałkami kierunkowymi, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort uczestników.

Organizatorzy nie zrezygnowali też z biegów, które odbędą się 24 sierpnia, również w Wysowej Zdroju. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak również w tym będzie można wziąć udział w biegach:

  • Piątka za Piątkę (5 km)
  • Półmaraton Pustelnika (23,6 km)
  • Maraton Pustelnika (42,3 km)

Trasy będą oznakowane taśmami i kierunkowskazami, a znaczna część z nich przebiega szlakami turystycznymi. Na punktach odżywczych będą dostępne napoje i przekąski, aby uczestnicy mogli się odpowiednio zregenerować.

Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach. Dla dzieci przygotowano 5 tras o różnych dystansach, dostosowanych do wieku (50 m, 100 m, 200 m, 400 m, 800 m)

Możliwość zapisów elektronicznych na stronie festiwalpustelnika.pl lub w Biurze Zawodów. Szczegółowe informacje na temat tras i zapisów znajdziecie tutaj.

« 1 »