Strefa Chwały i sztuki

Rekolekcje uwielbieniowe połączone z warsztatami artystycznymi, potrwają od 4 do 9 lipca. Zapisy jeszcze trwają!

Strefa Chwały Festiwal to rekolekcje uwielbieniowe połączone z wakacyjnym wypoczynkiem. W tym roku odbywać się będą w dniach od 4 do 9 lipca w Starym Sączu na placu przy ołtarzu papieskim.

Dobra muzyka i modlitwa stanowią przestrzeń wzrostu dla każdego. Podczas rekolekcji posługuje zespół Strefy Chwały, składający się z czołowych polskich muzyków chrześcijańskich, którzy zbliżają uczestników do prawdy, dobra i piękna. Rekolekcje to przestrzeń dla całych rodzin. Gry, zabawy i zawody rodzinne są wspaniałą integracją całej Strefy Chwały, którą odwiedza co roku blisko 700 uczestników, a z dnia otwartego tzw. Rodzinnego Świętowania Niedzieli korzysta dodatkowo 2000 osób.

Na uczestników, którzy zgromadzą się pomiędzy 4 a 9 lipca przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu czekają liczne panele, konferencje, a także codzienna muzyczna uczta duchowa. Na festiwalu pojawią się m.in. bp Andrzej Jeż, bp Artur Ważny, bp Grzegorz Suchodolski, ks. Robert Pisula, o. Tomasz Nowak OP, o. Tomasz Maniura OMI, Bogna Białecka, Aleksander Bańka, Joachim i Beata Mencelowie, Mate.O, Hubert Kowalski i wielu innych. Głównym prowadzącym rekolekcje będzie o. Archanioł Borek OFM.

Zobacz film:

Strefa Chwały Festiwal 2024
Centrum Nowej Kultury

Z myślą o najmłodszych uczestnikach powstała Strefa Chwały Kids, w ramach której zostały zaplanowane liczne zabawy i zajęcia artystyczne. Dla młodzieży została natomiast zorganizowana Strefa Chwały Young z warsztatami realizowanym w ramach projektu ArtStrefa, w trakcie których będzie można doskonalić umiejętności artystyczne, fotograficzne, muzyczne, aktorskie czy wokalne pod okiem twórców i artystów.

Trenerami warsztatów artystycznych w tym roku będą: Małgorzata Mikołajczak, Adam Czapla, Mariusz Brodowski „Mgr Mors”, Grażyna Winiarz, Grzegorz Juziak, Krzysztof Mucha i Piotr Babisz.

Warsztaty to projekt ukierunkowany na zbudowanie specjalnej przestrzeni pracy twórczej dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy kształtują działania edukacyjno-animacyjne, stymulujące kreatywność i aktywizujące twórczo uczestników reprezentujących różne grupy wiekowe i społeczne. Zajęcia warsztatowe dedykowane są dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Zapisać można się przez formularz na stronie strefachwaly.pl/.

Organizatorem rekolekcji jest Muza Dei-Centrum Nowej Kultury. Fundacja Muza Dei-Centrum Nowej Kultury to nowoczesna organizacja pozarządowa, której nadrzędnym celem jest promowanie tradycyjnych wartości społecznych oraz nowej kultury, stawiającej na człowieka, na jego godność. Organizuje koncerty, widowiska, festiwale, konferencje, warsztaty, spotkania, spektakle teatralne i inne wydarzenia kulturalne, których odbiorcami są różne grupy wiekowe.

« 1 »