Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy dodatku do Gościa Niedzielnego w diecezji tarnowskiej

Tarnowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • BIERZMOWANIA
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • SYNOD
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
  • GN 19/2026
    GN 19/2026 Dokument:(9708121,Dwie herezje w jednym numerze)
  • GN 18/2026
    GN 18/2026 Dokument:(9695028,Kościół jest analogowy)
  • Historia Kościoła (15) 03/2026
    Historia Kościoła (15) 03/2026 Dokument:(9690225,Leon XIV czyta św. Augustyna Donaldowi Trumpowi. Edytorial nowego numeru „Historii Kościoła”)
  • GN 17/2026
    GN 17/2026 Dokument:(9685120,Zajęcie podwyższonego ryzyka)
tarnow.gosc.pl → Informacje → Piękno ikony i światło niestworzone

Piękno ikony i światło niestworzone przejdź do galerii

Tarnów. Plenerowa wystawa ikon br. Marcina Świądra  
Ekspozycja prezentowana w podcieniach przedstawia wybrane prace brata Marcina Świądra. Są to współczesne ikony nawiązujące stylistyką do malarstwa prof. Jerzego Nowosielskiego. Beata Malec-Suwara /Foto Gość
⏮ ⏪
  • Tarnów. Plenerowa wystawa ikon br. Marcina Świądra
  • Tarnów. Plenerowa wystawa ikon br. Marcina Świądra
  • Tarnów. Plenerowa wystawa ikon br. Marcina Świądra
  • Tarnów. Plenerowa wystawa ikon br. Marcina Świądra
  • Tarnów. Plenerowa wystawa ikon br. Marcina Świądra
  • Tarnów. Plenerowa wystawa ikon br. Marcina Świądra
  • Tarnów. Plenerowa wystawa ikon br. Marcina Świądra
⏩ ⏭

Stowarzyszenie Miłośników Ikon z Tarnowa zaprasza na wernisaż do Szynwałdu i do zwiedzania wystawy plenerowej na tarnowskim rynku.

Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

|

GOSC.PL

FB Twitter
drukuj wyślij

Dzięki staraniom Stowarzyszenia Miłośników Ikon „Piękno ikony” z Tarnowa w podcieniach przed wejściem do Muzeum Historii Tarnowa i Regionu (Rynek 20-21) prezentowana jest wystawa plenerowa ikon brata Marcina Świądra OFMCap. Przedstawia ona oryginalny cykl 20 prac odnoszący się m.in. do wątków biblijnych czy postaci świętych.

Ikony stały się dla autora próbą przekazania Dobrej Nowiny o miłości Boga do człowieka. „Prace tworzą przestrzeń przemawiającą do odbiorcy, ich misją jest podnoszenie na duchu oraz wzbudzanie nadziei. Każda z nich jest opatrzona komentarzem w języku polskim i ukraińskim” - tłumaczą kapucyni.

Piękno ikony i światło niestworzone   To oryginalny cykl 20 prac odnoszący się m.in. do wątków biblijnych czy postaci świętych. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Wędrującą wystawę ikon autorstwa mielczanina brata Marcina Świądra przygotowała bowiem wspólnota wędrujących malarzy „Fraternia. Pojednanie”, zrzeszająca braci kapucynów mniejszych. Była już prezentowana w kilku miastach w Polsce, m.in. w Krynicy-Zdroju.

Do Tarnowa zawitała dzięki Stowarzyszeniu Miłośników Ikon „Piękno Ikony”, które w minionym miesiącu zorganizowało także spotkanie z bratem Marcinem Świądrem. Urodził się w Mielcu. Tworzy już od ponad 20 lat. Jest autorem blisko siedmiuset ikon i obrazów. Prowadzi także warsztaty pisania ikon, z których skorzystało już kilkaset osób.

Piękno ikony i światło niestworzone   Plakat promujący wernisaż w Szynwałdzie. materiały organizatora

Tarnowskie Stowarzyszenie Miłośników Ikon zaprasza ponadto na wernisaż wystawy „Piękno Ikony”, który odbędzie się 22 listopada (w piątek) o godz. 17 w siedzibie Biblioteki Publicznej w Szynwałdzie. Prezentowaną tam wystawę prac członków stowarzyszenia będzie można zwiedzać do godzinach pracy biblioteki do połowy stycznia.

« ‹ 1 › »
Tarnów. Plenerowa wystawa ikon br. Marcina Świądra

Foto Gość DODANE 20.11.2024 AKTUALIZACJA 20.11.2024

Tarnów. Plenerowa wystawa ikon br. Marcina Świądra

Dzięki staraniom Stowarzyszenia Miłośników Ikon "Piękno ikony" z Tarnowa w podcieniach przed wejściem do Muzeum Historii Tarnowa i Regionu (Rynek 20-21) prezentowana jest wystawa plenerowa ikon mielczanina brata Marcina Świądra OFMCap. Przedstawia ona oryginalny cykl 20 prac odnoszący się m.in. do wątków biblijnych czy postaci świętych.  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • BR. MARCIN ŚWIĄDER OFMCAP
  • IKONY
  • PIĘKNO IKONY
  • STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW IKON "PIĘKNO IKONY"
  • SZYNWAŁD
  • WERNISAŻ
  • WYSTAWA

Polecane w subskrypcji

  • „Wybieram wiarę, że Jezus zmartwychwstał”. Trzy życia Ayaan Hirsi Ali
    • Kościół
    „Wybieram wiarę, że Jezus zmartwychwstał”. Trzy życia Ayaan Hirsi Ali
    Tomasz Rowiński
  • Wierzę – i co z tego?
    Wierzę – i co z tego?
    Franciszek Kucharczak
  • Szef ukraińskiego IPN-u w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”: Naszym świętym obowiązkiem jest umożliwić godny pochówek ludzi
    • Rozmowa
    Szef ukraińskiego IPN-u w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”: Naszym świętym obowiązkiem jest umożliwić godny pochówek ludzi
    Andrzej Grajewski
  • Bliźniacze drogi. Siostry odnalazły się po 50 latach – na dwóch kontynentach
    • Kościół
    Bliźniacze drogi. Siostry odnalazły się po 50 latach – na dwóch kontynentach
    Agata Puścikowska
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X