Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy dodatku do Gościa Niedzielnego w diecezji tarnowskiej

Tarnowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • BIERZMOWANIA
  • GALERIE
  • STUDIUM BIBLIJNE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • SYNOD
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • Historia Kościoła (9) 03/2025
    Historia Kościoła (9) 03/2025 Dokument:(9220196,Państwo ze stosów. Czy Francja podłożyła za dużo ognia pod własną historię?)
  • GN 16/2025
    GN 16/2025 Dokument:(9218524,Zwycięzca śmierci)
tarnow.gosc.pl → Informacje → Radgoszcz, Siekierczyna i Sienna będą reprezentować naszą diecezję w Elblągu

Radgoszcz, Siekierczyna i Sienna będą reprezentować naszą diecezję w Elblągu przejdź do galerii

W Brzesku odbyły się diecezjalne Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej.

 
Zwycięskie drużyny. Beata Malec-Suwara /Foto Gość
⏮ ⏪
⏩ ⏭

Rozgrywki odbyły się 10 maja w trzech halach sportowych. - Atmosfera była fenomenalna. Wszyscy się świetnie bawili, wspierali, bo każdy przede wszystkim przyjechał tu po dobrą zabawę i zintegrować się w tej naszej wspólnocie LSO, i to jest najpiękniejsze - zachwala lektor Antoni ze Straszęcina.

Zanim jednak turniej się rozpoczął, wszyscy zawodnicy w strojach liturgicznych wzięli udział w Mszy św. w sanktuarium św. Jakuba w Brzesku. To ona pokazała, co ich wszystkich łączy, bo - jak zauważa diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza ks. Bartosz Miziński - mimo że motywem przyjazdu do Brzeska niemal 500 lektorów i ministrantów z diecezji tarnowskiej była rywalizacja i wyłonienie najlepszych drużyn, które będą nas reprezentować podczas ogólnopolskich rozgrywek na przełomie czerwca i lipca w Elblągu, to jednak nie zabrakło także przeżyć duchowych, doświadczenia wspólnoty i bycia razem, koleżeństwa, wsparcia, radości.

- Połączył nas tutaj sport, ale wszystko zbudowane jest na dobrym fundamencie. Ministranci i lektorzy sięgają szczytów, zaczynając od Bożych. Dawno nie widziałem tylu emocji, co tutaj. Radość i łzy. Myślę, że to doświadczenie pozostanie z nimi także po powrocie do ich parafii. Często jest też tak, że ci, którzy znaleźli się w reprezentacji, wywalczyli puchar, są też trzonem LSO w parafii - tłumaczy ks. Bartosz.

W rozgrywkach wzięło udział 48 drużyn, po 16 w każdej kategorii wiekowej. - Wyczynem i sukcesem było już dotrzeć do tego etapu. Każda został wyłoniona w czasie turniejów dekanalnych, a potem rejonowych. Niemal wszystkie parafie w diecezji biorą udział w tym wydarzeniu na jego początkowym etapie - zaznacza ks. Kacper Kania, diecezjalny koordynator LSO i turnieju w Brzesku.

Jest pod wrażeniem tego, jak szybko niektóre z drużyn potrafiły się zorganizować, żeby tu przyjechać, a kiedy ksiądz nie dał rady przywieźć swojej drużyny z powodu swoich obowiązków, to rodzice się organizowali i brali sprawy w swoje ręce. Sam doskonale rozumie emocje, wagę i wyjątkowość tego wydarzenia w naszej diecezji dla Liturgicznej Służby Ołtarza. - Sam grałem i do dziś pamiętam, jak dwa razy zajęliśmy III miejsce i nie udało nam się nigdy na mistrzostwa wyjechać - wspomina ks. Kacper.

Radgoszcz, Siekierczyna i Sienna będą reprezentować naszą diecezję w Elblągu   Najlepsi zawodnicy, strzelcy i bramkarze. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Na tegorocznych mistrzostwach diecezję tarnowską reprezentować będą na pewno ministranci z Siennej (podobnie, jak rok temu), lektorzy młodsi z Siekierczyny i lektorzy starsi z Radgoszczy. To oni w meczu finałowym z Brzeskiem najpierw stracili bramkę. - Ale drużynowa mentalność pomogła nam nie tylko odrobić straty, ale też wygrać 3:1. Przyjeżdżamy co roku. Próbujemy od lat wygrać ten turniej i tym razem się nam udało. To nasze pierwsze zwycięstwo - mówią panowie z radgoskiej drużyny.

Większość z jej zawodników gra w klubach w Radgoszczy i okolicy. Spotykają się też na boisku czy w hali na zbiórkach sportowych. Czego uczą sport i służba przy ołtarzu? Czy można znaleźć jakieś punkty wspólne? - Jedno i drugie uczy dyscypliny, pokory, wytrwałości i... wiary do końca - zauważa Tomasz z Radgoszczy.

Zobaczcie skrót ich meczu z Brzeskiem:

Radgoszcz : Brzesko - skrót z finałowego meczu LSO w PNH 2025
Gość Tarnowski

 

W klubach gra wielu zawodników także z innych drużyn LSO. Ministrancka drużyna z Łącka - w klubie Zyndram Łącko. - Jesteśmy w pierwszej lidze okręgowej - mówią ministranci i bez problemu godzą treningi w poniedziałki i środy z wtorkowymi zbiórkami. Żal im, że zajęli II miejsce, mieli ambicję na więcej, ale obiecali, że za rok przyjadą znowu. Mistrzami są przy ołtarzu. Służy ich w parafii cała armia. Do Łącka przywieźli srebrny puchar, ale także statuetkę najlepszego bramkarza wywalczył Dominik.

 

WYNIKI XVIII MISTRZOSTW
LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA
DIECEZJI TARNOWSKIEJ
W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ
BRZESKO 10.05.2025

Ministranci

I miejsce - św. Stanisława BM w Siennej
II miejsce - św. Jana Chrzciciela w Łącku
III miejsce - Narodzenia NMP w Borzęcinie
Najlepszy gracz - Kacper Świderski z parafii Sienna
Król strzelców - Ignacy Berrahal (Sienna)
Najlepszy bramkarz - Dominik Kutwa (Łącko)

Lektorzy młodsi

I miejsce - Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie
II miejsce - NMP Królowej w Gromniku
III miejsce - Przemienienia Pańskiego w Królówce
Najlepszy gracz - Tomasz Jasiński (Gromnik)
Król strzelców - Maksymilian Hebda (Łukowica)
Najlepszy bramkarz - Stanisław Prędki (Siekierczyna)

Lektorzy starsi

I miejsce - św. Kazimierza w Radgoszczy
II miejsce - NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. w Brzesku
III miejsce - Podwyższenia Krzyża Świętego w Iwkowej
Najlepszy gracz - Dominik Podosek (Radgoszcz)
Król strzelców - Jakub Okas (Brzesko)
Najlepszy bramkarz - Karol Zawiślak (Radgoszcz)

Organizatorem mistrzostw było Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej. Sztab już zaprasza ministrantów i lektorów na wakacyjne oazy, maturzystów - na rekolekcje oraz 7 czerwca na diecezjalne spotkanie, które odbędzie się na Pasierbcu. Niebawem ruszą także zapisy na Diecezjalną Szkołę Ceremoniarza i Animatora Liturgicznego w roku formacyjnym 2025/2026. Szczegółowe informacje na stronie Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej.

« ‹ 1 › »
Brzesko. Diecezjalne rozgrywki LSO w piłce nożnej halowej 2025

Foto Gość DODANE 10.05.2025 AKTUALIZACJA 11.05.2025

Brzesko. Diecezjalne rozgrywki LSO w piłce nożnej halowej 2025

​W Brzesku 10 maja odbyły się diecezjalne rozgrywki Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej A.D. 2025. W kategorii ministrantów zwyciężyła Sienna, drugie miejsce wywalczyło Łącko, a puchar za trzecie miejsce pojechał do Borzęcina (par. Narodzenia NMP). W kategorii lektorzy młodsi pierwsze miejsce zajęła Siekierczyna, drugie - Gromnik, a trzecie - Królówka. W kategorii lektor starszy zwycięstwo wywalczyła Radgoszcz, drugie miejsce zajęło Brzesko (par. św. Jakuba), a trzecie - Iwkowa.  
oceń artykuł Pobieranie..

Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

|

GOSC.PL

publikacja 11.05.2025 11:31

FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BRZESKO
  • LSO
  • LSO DIECEZJI TARNOWSKIEJ
  • MISTRZOSTWA
  • PIŁKA NOŻNA HALOWA

Polecane w subskrypcji

  • Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
    • Rozmowa
    • Wojciech Teister
    Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
  • Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
    • Kultura
    • Edward Kabiesz
    Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
  • Miłosierdzie na góralską nutę
    • Kultura
    • Jan Głąbiński
    Miłosierdzie na góralską nutę
  • Czy Jezus został ochrzczony na terenie dzisiejszej Jordanii? Odpowiedzi szukamy w Betanii za Jordanem
    • Świat
    • Szymon Babuchowski
    Czy Jezus został ochrzczony na terenie dzisiejszej Jordanii? Odpowiedzi szukamy w Betanii za Jordanem
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X