W Biadolinach w role monarchów wcielają się przedstawiciele trzech miejscowości wchodzących w skład parafii.
Po raz 9. w parafii NSPJ w Biadolinach odbył się Orszak Trzech Króli. Wszyscy uczestnicy zgromadzili się najpierw kościele, gdzie wzięli udział w Mszy św. Po Eucharystii orszak uformował się pod kościołem i wyruszył w stronę budynku szkoły podstawowej w Biadolinach Szlacheckich.
Tradycyjnie w role Trzech Króli wcielili się przedstawicielki i przedstawiciele trzech miejscowości wchodzących w skład parafii. W orszaku wzięli też udział m.in. kolędnicy misyjni, grupa kolędnicza Akcji Katolickiej, przedstawiciele zespołu „Echo Doliny” oraz harcerze z Czarnego Szczepu.
Orszak, jak co roku, zakończył się w budynku szkoły podstawowej, gdzie dzieci i młodzież, pod opieką nauczycieli, zaprezentowały piękne i poruszające jasełka.
- Orszak to nie tylko piękna tradycja, ale przede wszystkim świadectwo naszej wiary. W uroczystość Objawienia Pańskiego mogliśmy wspólnie wyruszyć za Gwiazdą Betlejemską i jeszcze raz uświadomić sobie, że Chrystus objawia się każdemu z nas, tu i teraz – podkreślają organizatorzy, którymi co roku są członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej wraz z ks. proboszczem Zbigniewem Dudkiem.