Czy chodząc na Mszę św. co niedzielę do innego kościoła, coś tracimy?

Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

dodane 18.12.2019 11:00

Oj, tak! I innych czegoś pozbawiamy.

Czy chodząc na Mszę św. co niedzielę do innego kościoła, coś tracimy? Rodzina Piotra i Marzeny Babiarzów z parafii św. Małgorzaty z Nowego Sącza. archiwum rodzinne

Podczas grudniowych rozważań parafialne zespoły synodalne dyskutują na temat tego, dlaczego sakramenty przyjmuję w swojej parafii.

Z niego wynika właściwe rozumienie tego, czym jest parafia, jak i same sakramenty – chrzest, bierzmowanie, sakrament małżeństwa, a przede wszystkim Eucharystia.

Zapraszamy do naszego synodalnego cyklu. Tym razem pytamy, czy Bóg nie działa w każdym kościele tak samo. A jeśli tak, to dlaczego nasze dziecko nie może iść do pierwszej Komunii św. czy do bierzmowania ze swoją klasą, ale powinno przyjąć sakrament w swojej parafii? Czy kiedy na Mszę św. chodzimy co niedzielę do innego kościoła, to coś tracimy?

Pytamy, po co ksiądz utrudnia i dlaczego sakramenty powinniśmy przyjmować w swojej parafii. Przypominamy, co parafię buduje i czyni wspólnotą. Pokazujemy przykład rodziny z Nowego Sącza, dla której niedzielna Eucharystia w parafialnym kościele to świętość. Zobaczcie, czterech synów Piotra i Marzeny Babiarzów służy przy ołtarzu.

Piszemy o tym TUTAJ.