Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy dodatku do Gościa Niedzielnego w diecezji tarnowskiej

Tarnowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • BIERZMOWANIA
  • GALERIE
  • STUDIUM BIBLIJNE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • SYNOD
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 36/2025
    GN 36/2025 Dokument:(9406888,Szczęście w nieszczęściu)
  • Historia Kościoła (11) 05/2025
    Historia Kościoła (11) 05/2025 Dokument:(9398688,„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wyjście przed szereg czy uzdrawianie pamięci?)
  • GN 35/2025
    GN 35/2025 Dokument:(9399234,Nieznajomość prawdy szkodzi )
  • GN 34/2025
    GN 34/2025 Dokument:(9390659,Ale o co chodzi?)
  • GN 33/2025
    GN 33/2025 Dokument:(9378299,Fiction niekoniecznie science)
tarnow.gosc.pl → Informacje → Nowy Sącz. Ponaddiecezjalne spotkanie

Nowy Sącz. Ponaddiecezjalne spotkanie przejdź do galerii

Po trzech latach przerwy w sanktuarium św. Rity odbyło się wielkopostne czuwanie czcicieli św. o. Pio.

Ks. Andrzej Liszka wprowadził uczestników w wielkopostne czuwanie.  
Ks. Andrzej Liszka wprowadził uczestników w wielkopostne czuwanie.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

W sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu odbyło się 11 marca ponaddiecezjalne spotkanie grup św. o. Pio. Kilkaset osób z diecezji tarnowskiej i rzeszowskiej czuwało na modlitwie, której przewodniczył ks. prał. Andrzej Liszka, diecezjalny moderator grup św. o. Pio. Gościem czuwania był o. Zbigniew Nowakowski, kapucyn.

- Mottem czuwania są słowa św. o. Pio, który podkreślał, że „nasz wróg i sprawca naszych szkód staje się mocny, gdy spotyka słabych, ale wobec tego, kto wychodzi na jego spotkanie z bronią w ręku, staje się podłym tchórzem”. Spotykamy się, by duchowo uzbroić się w modlitwę, w pogłębioną wiarę, w podejmowane wielkopostne wyrzeczenia. Walka z szatanem dokonuje się w nas przez duchowy wzrost, dzięki któremu coraz bardziej upodobniamy się do Chrystusa. Pomocą są dla nas słowo Boże, sakramenty święte, modlitwa, post i jałmużna - mówi ks. Liszka.

Magdalena Druszka z sądeckiej grupy podkreśla, że tak duże spotkanie odbywa się po raz pierwszy po pandemii. - Cieszymy się, że możemy się spotkać po trzech latach w tak dużej wspólnocie. Ten dzień jest dla nas czasem wyciszenia i modlitwy. Chcemy jeszcze lepiej przeżyć kolejne dni Wielkiego Postu i przygotować się do Wielkanocy - mówi przedstawicielka najstarszej w diecezji grupy.

Uczestnicy dnia skupienia wysłuchali konferencji ks. Liszki oraz o. Nowakowskiego, modlili się na różańcu i podczas Drogi Krzyżowej, a po południu wzięli udział w Eucharystii. Na czuwanie przyjechali przedstawiciele wydawnictwa M, którzy zaprezentowali w panelu postacie św. o. Pio i ks. Dolindo.

Ważnym punktem spotkania było przekazanie relikwii św. o. Pio grupie z parafii Tarnów - Klikowa. - Grupę tworzy zasadniczo róża Żywego Różańca św. o. Pio. Osób przychodzących na nabożeństwo do tego świętego jest jednak znacznie więcej. Naszej modlitwie towarzyszy feretron z figurą świętego, który jest również noszony podczas procesji. A dzisiaj będziemy już posiadali jego relikwie. Grupa spotyka się na modlitwie w pierwsze czwartki miesiąca - mówi ks. proboszcz Tadeusz Wiszniewski.

Mimo pandemii grupy nie zawiesiły swojej formacji duchowej i spotkań modlitewnych. - Nie zaprzestaliśmy też działalności charytatywnej. Co roku wysyłaliśmy ofiary na rzecz dzieci w Kongu, wspomagając szkołę, którą opiekuje się ks. Bogdan Piotrowski. Nadal pomagamy ludziom chorym w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego - mówi pani Magdalena.

« ‹ 1 › »
Czuwanie grup św. o. Pio

Foto Gość DODANE 11.03.2023

Czuwanie grup św. o. Pio

​W sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu odbyło się 11 marca ponaddiecezjalne spotkanie grup św. o. Pio. Kilkaset osób z diecezji tarnowskiej i rzeszowskiej czuwało na modlitwie, której przewodniczył ks. prał. Andrzej Liszka, diecezjalny moderator grup św. o. Pio. Gościem czuwania był o. Zbigniew Nowakowski, kapucyn.  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

|

GOSC.PL

publikacja 11.03.2023 16:51

FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • GRUPA ŚW. O. PIO
  • NOWY SĄCZ
  • SANKTUARIUM ŚW. RITY W NOWYM SĄCZU
  • ŚW. O. PIO

Polecane w subskrypcji

  • Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
    • Polska
    • Karol Białkowski
    Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
  • Abp Przybylski dla GN: Rolą Kościoła jest scalić słowem Bożym popękanych ludzi
    • Rozmowa Gościa
    • ks. Adam Pawlaszczyk
    Abp Przybylski dla GN: Rolą Kościoła jest scalić słowem Bożym popękanych ludzi
  • „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
    • Kościół
    • Adam Śliwa
    „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
  • Gdy szklanka jest zbyt ciężka…
    • Zdrowie
    • Klaudia Katarzyńska
    Gdy szklanka jest zbyt ciężka…
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X