Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy dodatku do Gościa Niedzielnego w diecezji tarnowskiej

Tarnowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • BIERZMOWANIA
  • GALERIE
  • STUDIUM BIBLIJNE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • SYNOD
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 41/2025
    GN 41/2025 Dokument:(9450251,Odpowiedzialni mężowie)
  • GN 40/2025
    GN 40/2025 Dokument:(9442266,Dziwne miny manekinów)
  • Gość Extra 3/2025 (13)
    Gość Extra 3/2025 (13) Dokument:(9436832,Słowo, które przygarnia)
  • GN 39/2025
    GN 39/2025 Dokument:(9433147,Ludzkość na dnie)
  • GN 38/2025
    GN 38/2025 Dokument:(9425048,Prawdy nie znajdziesz w świecie)
tarnow.gosc.pl → Informacje → Sługa to jest ktoś!

Sługa to jest ktoś! przejdź do galerii

Bp Artur Ważny bierzmował młodych z Jadownik, Gosprzydowej, Gnojnika i Uszwi.

Procesja z darami w Jadownikach.  
Procesja z darami w Jadownikach.
Parafia Jadowniki

W poniedziałek 3 kwietnia w Jadownikach i Gnojniku odbyła się uroczystość bierzmowania uczniów klas ósmych. W kościele pw. św. Prokopa Opata w Jadownikach do sakramentu przystąpili młodzi z miejscowej parafii. Z kolei w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej dar Ducha Świętego przyjęli ósmoklasiści z parafii, a także z Gosprzydowej i Uszwi.

W homilii, nawiązując do proroctwa Izajasza o słudze Pańskim, bp Ważny podkreślił, że tytuł sługi odnosi się również do bierzmowanych. - Nikt nie chce być sługą, nie wie jednak, jaką personą w domu pana w czasach biblijnych był służący. Miał on dostęp do największych tajemnic swojego pana. Sam Jezus nazywał się sługą, ponieważ znał największe tajemnice swojego Ojca. Dziś dopuszcza was poprzez dar Ducha Świętego do tego samego - mówił bp Ważny.

Sługę, na którym spoczął Duch Święty, cechuje łagodność. - Nie podnosi on głosu, nie krzyczy, nie łamie trzciny nadłamanej i nie gasi tlejącego się knotka. Podobnie i wy otrzymujecie dzisiaj dar patrzenia na innych z miłością - wyjaśniał kaznodzieja.

Bierzmowani z Gnojnika dziękują za sakrament.   Bierzmowani z Gnojnika dziękują za sakrament.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Przypomniał młodym, że zostali przez Boga wybrani i powołani. - Bóg was chciał, wybrał i powołał, abyście tam, gdzie żyjecie, byli świadkami Jego miłości, abyście mówili innym, że On ich kocha, że jest pierwszym, który ich zalajkował. Kiedy wrócicie do domów, poprzez swoje konta społecznościowe, podzielcie się z innymi tym dobrem, którego doświadczacie jako umiłowane dzieci Boga. Niech z waszego wirtualnego świata płynie dobro, pokój i radość. Dzielcie się nimi - apelował biskup.

Szczególnie zwrócił uwagę na obecność różnych form przemocy wśród młodych. - Jezus daje wam Ducha, abyście wypuścili jeńców, to znaczy uwolnili innych od krzywdzących ich ocen i gestów. Stawajcie w obronie pogardzanych i poniżanych. Duch Święty wam pomoże - mówił hierarcha.   

Zaapelował też do młodych, by nie bali się słowa „powołanie”. - Młodzi boją się podejmować decyzje wiążące na całe życie, ponieważ nie wierzą w ich skuteczność. Widzą rodziców, którzy się rozstają, słyszą o księżach, którzy odchodzą, lub o siostrach zakonnych, które rezygnują z życia zakonnego. Duch Święty daje moc wytrwania w dobrych postanowieniach i decyzjach. Z Nim będziecie mogli realizować Boży plan, który Ojciec ma dla każdego z was - podkreślał bp Ważny.

« ‹ 1 › »
Bierzmowanie w Gnojniku

Foto Gość DODANE 05.04.2023 AKTUALIZACJA 05.04.2023

Bierzmowanie w Gnojniku

​W poniedziałek 3 kwietnia w Jadownikach i Gnojniku odbyła się uroczystość bierzmowania uczniów klas ósmych. W kościele pw. św. Prokopa Opata w Jadownikach do sakramentu przystąpili młodzi z miejscowej parafii. Z kolei w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej dar Ducha Świętego przyjęli ósmoklasiści z parafii, a także z Gosprzydowej i Uszwi.  
Bierzmowanie w Jadownikach

Foto Gość DODANE 05.04.2023 AKTUALIZACJA 05.04.2023

Bierzmowanie w Jadownikach

​W poniedziałek 3 kwietnia w Jadownikach i Gnojniku odbyła się uroczystość bierzmowania uczniów klas ósmych. W kościele pw. św. Prokopa Opata w Jadownikach do sakramentu przystąpili młodzi z miejscowej parafii.  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

|

GOSC.PL

publikacja 05.04.2023 11:10

FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BIERZMOWANIE
  • BP ARTUR WAŻNY
  • GNOJNIK
  • JADOWNIKI

Polecane w subskrypcji

  • Czy partia Szymona Hołowni przetrwa bez swojego założyciela?
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Czy partia Szymona Hołowni przetrwa bez swojego założyciela?
  • Babiš wraca. Co wynik czeskich wyborów oznacza dla Polski?
    • Świat
    • Andrzej Grajewski
    Babiš wraca. Co wynik czeskich wyborów oznacza dla Polski?
  • Świętość Jana XXIII była konsekwencją jego bezwzględnego posłuszeństwa Duchowi Świętemu
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Świętość Jana XXIII była konsekwencją jego bezwzględnego posłuszeństwa Duchowi Świętemu
  • Kokainista, pisarz, Hiob… Niezwykły życiorys Sergiusza Piaseckiego
    • Polska
    • Agata Puścikowska
    Kokainista, pisarz, Hiob… Niezwykły życiorys Sergiusza Piaseckiego
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X