• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • „Klub kawalerów” na podium

  Joanna Sadowska

  dodane 07.10.2012 19:31

  To było 10 dni z teatrem, wystawami, widzami i klubem festiwalowym.

  Grand Prix XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii "Talia 2012" otrzymał spektakl Michała Bałuckiego pt. „Klub kawalerów”. Nagrodę publiczności przyznano sztuce „Mayday” z Och-Teatru w Warszawie. Nagrody indywidualne otrzymali: Mikołaj Grabowski za scenariusz i reżyserię spektaklu „O północy przybyłem do Widawy, czyli opis obyczajów III”, Sławomir Orzechowski za rolę Davida O. Selznicka w przedstawieniu „Księżyc i magnolie”, Andrzej Zieliński za rolę Bena Hechta w sztuce „Księżyc i magnolie”, Rafał Rutkowski za rolę Johna Smitha w „Mayday”, Zofia Zoń za rolę Marilyn w przedstawieniu „Jednoręki ze Spokane” oraz Magdalena Łaska za najciekawszą kreację komediową w „Klubie kawalerów”. Nagrodę przyznał Związek Artystów Scen Polskich „Ale Aktor!”.

  "Talia 2012" to siedem spektakli w ramach konkursu, wieczór teatru improwizowanego, spotkanie z „Tercetem” i finał muzyczny „Jeszcze nie pora nam spać” Grupy Rafała Kmity i Teatru Rozrywki z Chorzowa. Spektakle konkursowe oceniało profesjonalne jury: Barbara Szałapak (aktorka, szefowa oddziału ZASP w Krakowie), Małgorzata Pieńkowska (aktorka), Jacek Wakar (krytyk teatralny, dziennikarz) oraz Andrzeja Nejman (aktor, dyrektor Teatru Kwadrat w Warszawie).
  Festiwalowi towarzyszyła też zbiórka charytatywna na rzecz Piotrka Radonia, 19-latka bez rąk i nóg z Dąbrowy Tarnowskiej, który próbuje właśnie rozpocząć studia informatyczne.

  Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 20072013. Festiwal organizowany jest w ramach projektu "Cztery Talie Roku". Wcześniej odbywały się: "Talia bez barier", "Mała Talia", "Talia Korzenie" i właśnie Festiwal Komedii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół