Nowy numer 20/2018 Archiwum

Wielkanocni mistrzowie przejdź do galerii

W Tarnowie zakończył się XXIV Regionalny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy.

W tym roku wzięło w nim udział 200 wykonawców z regionu tarnowskiego – powiaty: dąbrowski, brzeski, bocheński, tarnowski ziemski i grodzki oraz z powiatu nowosądeckiego. – Konkurs do nie tylko doskonała okazja do podtrzymania tradycji naszego regionu, ale i inspiracja dla twórców – mówi Beata Rompała, koordynator konkursu z Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, Biuro Organizacyjne w Tarnowie.

W tym roku, komisja konkursowa w składzie Maria Cetera, przewodnicząca – etnograf z Muzeum Etnograficzne w Tarnowie, Urszula Gieroń, etnograf, Muzeum Etnograficzne w Tarnowie, Benedykt Kafel, etnograf, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu i Beata Rompała koordynator konkursu postanowiła przyznać:

W KATEGORII: PISANKA TRADYCYJNA

DOROŚLI TWÓRCY LUDOWI I miejsce w kategorii pisanka tradycyjna, dorośli twórcy ludowi   Wielkanocny konkurs
I miejsce w kategorii pisanka tradycyjna, dorośli twórcy ludowi
Joanna Sadowska/GN

Piętnaście równorzędnych I miejsc: Ewa ŁAZOWSKA z Dąbrowy Tarnowskiej, Krystyna PIĄTEK z Ryglic, Dorota KISIEL – SZYNAL z Kowalowej, Anetta ŻUREK z Wał Rudy, Stefan Stroński z Dąbrowy Tarnowskiej, Wioletta CHRABĄSZCZ ze Słupca, Dorota  CHRABĄSZCZ ze Słupca, Katarzyna ŻUREK z Borzęcina, Agnieszka MAZIARKA z Ryglic, Miłosława STRZELCZYK z Tuchowa, Małgorzata GUMIŃSKA z Dąbrowa Tarnowska, Mateusz DUCH z Borzęcina, Katarzyna NIEMIEC z Ryglic, Zofia KOSOWSKA z Ryglic, Wioletta ZAJĄC z Szerzyn.

Piętnaście równorzędnych II miejsc: Ewelina ZABAWA z Ryglic, Elżbieta WIATR z Dąbrowy Tarnowskiej, Maria PYREK z Borzęcina, Zuzanna ŻAK z Radłowa, Kinga ŚWIĘCH z Ryglic, Anna BUGNO z Rzepiennika Strzyżewskiego, Teresa LENARD z Szerzyn, Zofia GESZEJTER-KARWAT z Tuchowa, Anna MOTYKA z Otfinowa, Jolanta MATURA z Dołów, Magdalena GUMIŃSKA z Dąbrowy Tarnowskiej, Maria GUMIŃSKA z Dąbrowy Tarnowskiej, Zdzisław BANAŚ z  Nieczajnej Górnej, Izabela MOŹDZIERZ z Dąbrowy Tarnowskiej, Marta WIECZOREK z Dąbrowy Tarnowskiej,

Cztery równorzędne III miejsca: Lubosz KARWAT z Tuchowa, Ewelina MAŁOPOLSKA z Rzepiennika Strzyżewskiego, Agnieszka SIKORA z Ryglic, Karolina KURCAB z Rzepiennika Strzyżewskiego,

Wyróżnienia otrzymują Justyna HELIZANOWICZ z Ryglic i Wanda KUSIAK z Rzepiennika Strzyżewskiego.
 

W KATEGORII: PISANKA WSPÓŁCZESNA – DOROŚLI TWÓRCY LUDOWI

Osiem równorzędnych I miejsc : Anna CHRABĄSZCZ ze Słupca, Joanna KROK z Zalipia, Dorota PACANOWSKA z Tarnowa, Wiesława SMOŁA z Tarnowa, Barbara WOJTAROWICZ z Woli Dębińskiej, Edyta ZIĘCINA - ŁABNO z Tarnowa, Wanda RACIA z Zalipia, Natalia ZABAWA z Ryglic

Dwa równorzędne II miejsca: Martyna KROK z Zalipia, Ewa KULCZYK z Pleśnej,

Wyróżnienia: Teresa JAREK z Szerzyn, Ewa KACZÓWKA z Niedomic, Małgorzata PAŁAC z  Brzeżnej, Urszula KOS z Wadowic Górnych, Anna SOWA z Bursy Międzyszkolnej w Tarnowie, Danuta GĘBIŚ z Woli Rzędzińskiej

W KATEGORII: PISANKA TRADYCYJNA I WSPÓŁCZESNA DOROŚLI TWÓRCY LUDOWI

Dwa równorzędne I miejsca: Stefania FIDOWICZ z Ryglic, Dorota FIDOWICZ z Ryglic,

Wyróżnienia: Wacława KILIAN z Tarnowa, Marta ZĄBKOWSKA z Bursy Międzyszkolnej w Tarnowie, Małgorzata LIGNARSKA z Szerzyn, Michalina GĘBAROWSKA z Szerzyn

W KATEGORII: PLASTYKA OBRZĘDOWA – DOROŚLI TWÓRCY LUDOWI

I miejsce Stanisława MAJDA z Chełmca

Cztery równorzędne II miejsca: Lucyna NOWAK z Ryglic, Stanisława USSARZ z Ryglic, Małgorzata MATUG z Ryglic, Izabela SĘPEK z Ryglic

W KATEGORII: CIASTO OBRZĘDOWE  – DOROŚLI TWÓRCY LUDOWI

I miejsca nie przyznano

II miejsce Halina ŻELEŹNIK z Bobrownik Wielkich

W KATEGORII: PISANKA TRADYCYJNA  – DZIECI – MŁODZIEŻ

Dziesięć równorzędnych I miejsc: Karolina CHODACKA z Borzęcina, Karol STROŃSKI z Dąbrowy Tarnowskiej, Edyta ŻUREK z Wał Rudy, Artur ŻUREK z Wał Rudy, Bartłomiej ŻUREK z Borzęcina, Gabriela PRZESŁAWSKA z Borzęcina, Renata CHRABĄSZCZ ze Słupca, Michał ŻUREK z Borzęcina, Gabriela KULIG z Ryglic, Michał GALUS z Ryglic,

Osiemnaście równorzędnych II miejsc: Kacper PRZEPIÓRA z Rzepiennika Strzyżewskiego, Przemysław PRZEPIÓRA z Rzepiennika Strzyżewskiego, Angelika DUDA z Borzęcina, Justyna DUDA z Borzęcina, Anna SWORNIOWSKA z Borzęcina, Dominika BANAŚ z Borzęcina, Aleksandra KOZIOŁ z Borzęcina, Weronika WESOŁOWSKA z Borzęcina, Maria SWORNIOWSKA z Borzęcina, Kacper SKOWRON z Ryglic, Dominika SKOWRON z Ryglic, Patrycja ORŁOWSKA z Ryglic, Marta GUMIŃSKA z Dąbrowy Tarnowskiej, Oliwia PIOTROWSKA z Borzęcina, Marzena WĄS z Borzęcina, Jolanta BUGNO z Rzepiennika Strzyżewskiego, Adrianna GÓRKA z Szerzyn, Marcelina ZAJĄC z Ryglic.

Szesnaście równorzędnych III miejsc: Monika SAK z Bobrownik Wielkich, Małgorzata KIEŁTYKA z Rzepiennika Strzyżewskiego, Patryk PTAK z Rzepiennika Strzyżewskiego, Weronika NIZIOŁEK z Rzepiennika Strzyżewskiego, Sylwia BRYNDAL z Rzepiennika Strzyżewskiego, Izabela KAMIŃSKA z Rzepiennika Strzyżewskiego, Michał GALUS z Ryglic, Bartłomiej GILSKI z Ryglic, Norbert LISAK z Ryglic, Patrycja PAPUGA z Ryglic, Mateusz TOBJASZ z Ryglic, Dominika KISIEL z Ryglic, Jan MADUZIA z Ryglic, Mariusz PIĄTEK z Ryglic, Kinga KIERMASZ z Ryglic, Szymon STĘPIEŃ z Ryglic.

Wyróżnienia: Anna BRODA z Bobrownik Wielkich, Gabriela KIEĆ z Bobrownik Wielkich, Patryk i Adrian KARAŚ z Rzepiennika Strzyżewskiego, Oliwia i Igor MAŁOPOLSCY z Rzepiennika Strzyżewskiego, Karolina WSZOŁEK  Rzepiennika Strzyżewskiego, Magdalena  POCIECHA z Rzepiennika Strzyżewskiego, Anna POCIECHA z Rzepiennika Strzyżewskiego, Anna ŻYRKOWSKA z Rzepiennika Strzyżewskiego, Paweł WAŁĘGA z Rzepiennika Strzyżewskiego, Arkadiusz WAŁĘGA z Rzepiennika Strzyżewskiego, Agnieszka SŁOWIK z Rzepiennika Strzyżewskiego, Kinga SŁOWIK z Rzepiennika Strzyżewskiego, Sylwia CIEŚLA z Rzepiennika Strzyżewskiego, Piotr KLOC z Rzepiennika Strzyżewskiego, Izabela BĄK z Rzepiennika Strzyżewskiego, Julia BOCHENEK z Szerzyn, Katarzyna ZAJĄC z Szerzyn, Katarzyna WOJDYŁA z Szerzyn, Bartosz FILIPIAK z Szerzyn, Robert KARWAT z Tuchowa, Karolina KARWAT z Tuchowa, Bogusz KARWAT z Tuchowa, Ronja KARWAT z Tuchowa, Agnieszka GILSKA z Ryglic, Wiktoria FURGAŁA z Ryglic, Rozalia MAKARSKA z Ryglic.

W KATEGORII: PISANKA WSPÓŁCZESNA – DZIECI – MŁODZIEŻ

Wyróżnienia: Oskar HOLECZKO z Szerzyn, Karolina DUDEK z Rzepiennika Strzyżewskiego, Monika SŁOWIK z Rzepiennika Strzyżewskiego

W KATEGORII: CIASTO OBRZĘDOWE  – DZIECI – MŁODZIEŻ

Wyróżnienie Maria KAMYK z Rzepiennika Strzyżewskiego

W KATEGORII: PLASTYKA OBRZĘDOWA – DZIECI – MŁODZIEŻ

I miejsce Kamil KRZYWOŃ z Ryglic

Wyróżnienia: Oliwia KABAJ z Szerzyn, Katarzyna BYLINOWSKA z Szerzyn, Anna BOROWA z Szerzyn, Monika AUGUSTYN z Szerzyn, Magdalena NIZIOŁEK z Szerzyn, Aleksandra ZAJĄC z Szerzyn.

W KATEGORII: STÓŁ WIELKANOCNY

I miejsce Stowarzyszenie SREBRNE SKRONIE z Tarnowa otrzymało stowarzyszenie Srebrne Skronie z Tarnowa   I miejsce w kategorii stół wielkanocny
otrzymało stowarzyszenie Srebrne Skronie z Tarnowa
Joanna Sadowska/GN

Dwa równorzędne II miejsca: Zespół Folklorystyczny OTFINOWIANIE z Otfinowa i Koło Rękodzieła Artystycznego Zalasowej

III miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Zalasowej

 

W KATEGORII: STOISKO WIELKANOCNE

I miejsce Ośrodek Kultury w Ryglicach

Dwa równorzędne II miejsca: Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa w Szerzynach i Gminny Ośrodek Kultury w Rzepienniku Strzyżewskim

Trzy równorzędne III miejsca: Bursa Międzyszkolna w Tarnowie, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Lipnicy Dolnej

IV miejsce Krystyna WANTUCH z Tarnowa

Wyróżnienie Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO z Tarnowa

Koło Gospodyń Wiejskich z Zalasowej   III miejsce w kategorii stół wielkanocy
Koło Gospodyń Wiejskich z Zalasowej
Joanna Sadowska/GN
I miejsce w kategorii pisanka współczesna - dorośli twórcy ludowi   Wielkanocny konkurs
I miejsce w kategorii pisanka współczesna - dorośli twórcy ludowi
Joanna sadowska/GN

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma