• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Adepci filozofii

  Joanna Sadowska

  dodane 23.04.2013 09:29

  W Zespole Szkół Społecznych im ks. prof. Józefa Tischnera w Tarnowie odbył się finał I międzyszkolnego konkursu filozoficznego „Młodzi o szczęściu”.

  Uczestnicy podzieleni na dwie kategorie wiekowe – gimnazjum i szkoły średnie rywalizowali w kategorii literackiej i fotograficznej. Prace oceniało jury w składzie o. dr Marek Urban UPJP2 Kraków, ks. dr Marcin Godawa UPJP2 Kraków i dr Adrianna Warmbier UJ Kraków. – Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w ten konkurs – mówił o. dr Marek Urban UPJP2 Kraków, prodziekan Wydziału Filozoficznego UPJP2 w Krakowie. -- Dzisiaj zorganizować konkurs filozoficzny to nie jest taka prosta sprawa. To wręcz wyzwanie.

  Oceniając prace najbardziej interesował nas pomysł tejże pracy. W jaki sposób młody człowiek patrzy na szczęście. Ważny był też namysł filozoficzny i wasze osobiste refleksje. Podziwiam za potężną wyobraźnię, za fantazję, umiejętność patrzenia na rzeczywistość. Jesteście realistami, wiecie, że szczęścia nie da się znaleźć na bezludnej planecie, tylko tam gdzie żyjecie. Szczęście to codzienność. Cieszę, że stąpacie mocno po ziemi i wiecie, co jest najważniejsze – podkreślał o. M. Urban.

  Do finału zakwalifikowało się 23 uczniów z czterech tarnowskich szkół. Wśród licealistów I miejsce zajęła Angelika Pajka uczennica V LO im. Janusza Korczaka w Tarnowie. Ona też odebrała z rąk o. dra Marka Urbana  prodziekana Wydziału Filozoficznego UPJP2 w Krakowie indeks na ten wydział. II miejsce zajęła Sabina Antosz również z V LO, a wyróżnienie za erudycję filozoficzną otrzymał Wojciech Solak uczeń Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im ks. prof. J.Tischnera w Tarnowie.

  Wśród gimnazjalistów w kategorii literackiej I miejsce zajęła Klaudia Siudut, II miejsce Aleksandra Skubisz, a III miejsce Anna Kuczkowska. Wszystkie uczennice reprezentują Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowie.

  W kategorii fotograficznej najwyższe miejsca wywalczyli uczniowie z Gimnazjum Nr 2. I miejsce Dominik Truty, II miejsce Natalia Wiatr, III miejsce  Katarzyna Podlewska.

  Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu była Grażyna Marta Dziurok.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół