• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Po polsku o historii

  Ks. Zbigniew Wielgosz /bk

  dodane 19.11.2013 08:39

  Laureaci Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego odebrali nagrody.

  Uroczystość wręczenia nagród odbyła się Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach: na poziomie szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie ze szkoły podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II z Bochni, z Zespołu Szkolno Gimnazjalnego w Łącku, gimnazjum nr 4 w Tarnowie, gimnazjum nr 2 im. C.K. Norwida w Bochni, z II LO im. Orła Białego w Bochni, LO im. Tadeusza Kościuszki w Radłowie, IV LO w Tarnowie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju.

  Największy sukces odnotowali uczniowie gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie. – Wśród 23 laureatów w kategorii gimnazjów znalazło się sześciu uczniów naszej szkoły, z których czworo zajęło kolejno pierwsze, drugie, trzecie i czwarte miejsce: Tomasz Warzecha, Gabriela Adach, Marta Cholewa Ben Driss, Magdalena Chlipała. W gronie laureatów znaleźli się również Kacper Czarnik (8 miejsce) i Martyna Białas (14 miejsce). Uczniowie i ich opiekunowie, nauczyciele poloniści: Joanna Gnutek, Katarzyna Kamińska-Smoleń, Barbara Kuklewicz i Krystyna Przybyło, otrzymali od obecnych na uroczystości gromkie brawa! – mówi Barbara Kuklewicz, dyrektor szkoły.

  Jak dodaje, sukces w Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym jest efektem wieloletniej pracy polonistów i uczniów. – Od trzynastu lat w gimnazjum organizowany jest konkurs ortograficzny, w którym biorą udział wszyscy uczniowie, a kolejne etapy „corridy z bykami” wyłaniają Mistrzów Ortografii, którzy reprezentują szkołę w konkursach międzyszkolnych.  Mistrzowie „czwórki” wielokrotnie było laureatami międzygimnazjalnych konkursów ortograficznych oraz Regionalnego Dyktanda Ortograficznego „O złote pióro” – dodaje Barbara Kuklewicz. Małopolskie Dyktando Niepodległościowe po raz kolejny zorganizowali Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz fundacja Panteon Narodowy z Krakowa. 

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół