• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • W obronie wizerunku księży

  js

  dodane 24.11.2013 00:15

  W kościołach został odczytany list Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej adresowany do prezesa Telewizji Polskiej. Poniżej treść listu.

  Szanowny Panie Prezesie!

  W imieniu Zarządu Diecezjalnego Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej zwracamy się uprzejmie do Pana Prezesa w sprawie, która nas boleśnie dotyka. Od dłuższego czasu jesteśmy niemal codziennie epatowani informacjami nadawanymi przez programy informacyjne Telewizji Polskiej o przypadkach pedofilii z udziałem duchownych Kościoła Katolickiego w Polsce. Częstotliwość pojawiania się tych informacji oraz sposób ich prezentacji sprawiają na odbiorcach wrażenie, że duchowieństwo polskie to ludzie, przed którymi za wszelką cenę rodzice powinni chronić swoje dzieci. Jest to całkowicie fałszywy obraz, kreowany naszym zdaniem, przez niechętne Kościołowi środowiska lewackie i ateistyczne. W scenariusz ten wpisuje się niestety Telewizja Polska. Mówimy to z pełną odpowiedzialnością jako rodzice naszych dzieci i jako chrześcijanie, członkowie Akcji Katolickiej zaangażowani w życie Kościoła. Nie spotykamy się z tym zjawiskiem w naszych parafiach, wręcz przeciwnie - księża pełniący w nich posługę są wzorem cnót ewangelicznych i obywatelskich. Domniemywane, sporadyczne przypadki pedofilii, zawsze godne potępienia, powinny być przedmiotem śledztwa właściwych organów państwa i upubliczniane dopiero po prawomocnych wyrokach sądu. To, co jest obecnie prezentowane na ekranach telewizorów przez telewizję publiczną, przypomina najgorsze praktyki i metody propagandy okresu stalinowskiego, który wielu z nas jeszcze dobrze pamięta.

  Jako obywatele państwa polskiego, którzy finansują działalność publiczną Telewizji Polskiej w formie comiesięcznego abonamentu, a także jako katolicy, których uczucia są ostatnimi czasy nagminnie w programach informacyjnych Telewizji Polskiej obrażane, zwracamy się do Pana Prezesa, aby podległe mu redakcje zaprzestały szkalowania Kościoła w Polsce. W tej intencji będziemy się modlić jako Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej we wszystkich parafiach naszej diecezji w Światowym Dniu Telewizji - 21 listopada br.

  W imieniu Zarządu Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, Prezes Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej mgr Bożena Kwitowska.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Neria
   24.11.2013 15:20
   Szczęść Boże.

   Wspaniała reakcja na kłamstwa.Zgadzam się z listem w 100%.Uważam,że wszystkie Archidiecezje powinny taki list wystosować.Mamy obowiązek bronić swojej wiary ,a szczególnie osób duchownych dbających o nasze Zbawienie.Tym bardziej,że nastała epoka kaleczenia Kościoła.

   Bóg zapłać.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół