Nowy numer 18/2024 Archiwum

Kim był Jan Chrzciciel (Łk 7,18-23)

Poniższa lectio divina jest propozycją medytacji osoby Jana Chrzciciela. Jest próbą zastanowienia się na wiarą i postawa poprzednika Chrystusa na podstawie Łk 7,18-23. Cel medytacji: Skłonić do refleksji nad własną wiarą a także podbudować w chwilach zwątpienia.

Moc wytrwałej modlitwy

Umieć – chcieć się  modlić… Niezwykłym jest, iż Jezus nieustannie się modli. Jest dla nas wzorem modlitwy. Zdążający do Jerozolimy  Mistrz wyraźnie poucza uczniów, „że zawsze powinni modlić się i nie ustawać” (Łk 18,1). Sam Jezus nieustannie się modli. Można powiedzieć, iż życie Jezusa jest nieustannym pełnieniem woli Boga na modlitwie. Ci, którzy szukają siły na modlitwie, którzy są wierni Bogu na modlitwie, otrzymują od Niego moc. Niezwykłą moc ma ufna modlitwa.

Panie Ty wiesz jaka jest moja modlitwa. Tak często proszę, tak często oczekuję Twojej pomocy, choć tak naprawdę wątpię w to o co proszę. Tak często zwracam się do Ciebie, w rzeczywistości nie wierząc, że spełni się to, czego pragnę.

Tak często zapominam o modlitwie. Przepraszam Panie za brak modlitwy. Za to, że modlitwa moja często jest jedynie odmawianiem formułek, jest przychodzeniem do Kościoła. Tak często i do mnie kierujesz słowa: „ten lud czci mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie” (Mk 7,6). Pan wytrwale czeka na mnie. Czeka by mnie wspierać. My jednak tak często zapominamy o Nim.

Panie często moja modlitwa jest bez wiary. Proszę Panie o dar wiary w modlitwę. O dar prawdziwej wiary, że Ty mnie słuchasz, że Ty mnie wysłuchujesz.

Panie tak często także zapominam dziękować, zapominam słuchać Ciebie. Zapominam, że Ty pragniesz do mnie mówić. A przecież Ty zawsze mówisz w ciszy. Daj Panie by w moim życiu był czas ciszy.

« 15 16 17 18 19 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pytanie

Kto w starożytności mógł uczestniczyć w całej Mszy św.?

Odpowiedzi z podaniem tradycyjnego adresu pocztowego prosimy przesyłać e-mailem na adres: studium@gosc.pl lub pocztą tradycyjną:

"Gość Niedzielny" Plac Katedralny 1
33-100 Tarnów

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

Odpowiedzi

Konkurs

Zgłoszenie

 "Gość Niedzielny"
Ul. Katedralna 1
33-100 Tarnów

lub na adres
studium@gosc.pl