Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Maryjki u Karoliny

Ponad tysiąc dziewcząt z DSM pielgrzymowało do sanktuarium błogosławionej w Zabawie.

W sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie odbyła się doroczna diecezjalna pielgrzymka Dziewczęcej Służby Maryjnej. Ponad tysięczna grupa dziewcząt ze swoimi opiekunami zebrała się, żeby w stulecie męczeńskiej śmierci bliżej poznać swoją patronkę. Po radosnym powitaniu uczestniczki przeszły szlakiem jej męczeństwa, modląc się i rozważając stacje drogi krzyżowej. Był też czas na wspólną zabawę i tańce.

W czasie Eucharystii miał miejsce uroczysty obrzęd błogosławieństwa przewodniczek, które po rocznym przygotowaniu podejmą posługę we wspólnotach parafialnych DSM. – Cieszę się, że ukończyłam ten kurs, że mogę prowadzić DSM – mówi jedna z nich, Anna Maślak z Przyborowa. – U nas jest dopiero początek działalności, mamy nadzieję, że będziemy nasze dziewczyny kształtować na wzór bł. Karoliny – dodaje.

Postać nastoletniej błogosławionej przywołał również bp. Jan Piotrowski, przypominając dziewczętom o konieczności głoszenia Ewangelii w swoim środowisku – Nakaz Jezusa obowiązuje wszystkich ochrzczonych, małych i duży, młodych i starszych. Idźcie odważnie drogą bł. Karoliny, korzystając z opieki Maryi – zachęcał.
 

« 1 »

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy