• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Pomoc Ukrainie

  js

  dodane 03.04.2015 00:15

  Wyjazdy z Maltańczykami to połączenie turystyki i akcji charytatywnej.

  Od wielu lat Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna oddział w Tarnowie organizuje wyjazdy na Ukrainę.

  Wycieczki zawsze łączono z pomocą tamtejszym mieszkańcom. Teraz wsparcie to ma wyjątkowy wymiar.

  - Najbliższą wycieczkę, która odbędzie się od 24 do 26 IV planujemy do Lwowa i Miżyńca - informuje Grzegorz Olszówka, pomysłodawca.

  Wyjazd organizowany jest w celu wsparcia mieszkańców parafii ks. Zbigniewa Pabjana pochodzącego z naszej diecezji.

  - Tym razem jedziemy, aby przekazać paczki żywnościowe mieszkającym tam polskim rodzinom. Obecna sytuacja polityczna i gospodarcza powoduje, że ludzie mieszkający na terenie Ukrainy coraz bardziej biednieją z uwagi na stale rosnące ceny podstawowych produktów, do tego dochodzi również wszechobecne bezrobocie. Chcemy zawieźć im żywność z długim terminem przydatności do spożycia - ryż, makaron, kaszę, mąkę, cukier, konserwy mięsne i rybne, olej, kawę, herbatę, słodycze. Potrzebne są również środki opatrunkowe, leki oraz podstawowe środki czystości (mydło, proszki, płyny itp.). - wylicza G. Olszówka.

  Kolejna wycieczka odbędzie się tydzień później  - od 30 IV od 3 V, a trasa będzie wiodła szlakiem Trylogii. - Ten wyjazd to z kolei pomoc dla dzieci niepełnosprawnych z Załuczy. W tamtejszym ośrodku, mieszczącym się w pałacu dziadków gen. Jaruzelskiego, przebywa m.in. 130 dzieci z okolic Czarnobyla. Tam jest wiele potrzeb, brakuje środków codziennego użytku jak żywność, opatrunki, pampersy, pościel, środki czystości (mydło, proszki, płyny) - opowiada G. Olszówka.

  - Pomoc dla nich to również forma świadectwa dla miejscowych, bo tam niestety wciąż panuje tam sowieckie patrzenie na osoby niepełnosprawne i chowanie ich po domach - dodaje.

  Osoby chcące wziąć udział w wyjazdach lub  przekazać dary mogą kontaktować się z Grzegorzem Olszówką (tel. 693 562 106). Dary można też zostawić w recepcji pierwszego budynku Hotelu Pracowniczego obok Szpitala św. Łukasza w Tarnowie. Recepcja czynna jest całą dobę we wszystkie dni tygodnia.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół