• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Miejsce, w którym Chrystus jest zawsze

  GB

  dodane 13.04.2015 12:02

  Obraz Jezusa Miłosiernego nawiedził chorych w tarnowskim Szpitalu św. Łukasza.

  W ramach trwającej peregrynacji obrazu „Jezu ufam Tobie” kolejną stacją na drodze wędrówki był tarnowski Szpital Wojewódzki św. Łukasza. Obraz przywieziono 11 kwietnia ze Śmigna. Wraz z pracownikami szpitala i chorymi obraz witał bp Władysław Bobowski. – Mam za sobą dwa dłuższe pobyty w tym szpitalu, więc czuję się tu jakbym przyjeżdżał do swoich - mówił.

  - W szpitalu pracuje 1,6 tys. osób, cały czas jest tu mnóstwo chorych, cierpiących. Prowadzimy tu w związku z tym normalne duszpasterstwo – mówi ks. Piotr Smoła, który wraz z ks. Bogumiłem Bednarkiem sprawuje funkcję kapelana szpitala. W ciągu doby nawiedzenia zaplanowano czuwania wg przygotowanego planu uwzględniającego specyfikę oddziałów szpitalnych. Nawiedzenie stało się też okazją do wyremontowania kaplicy szpitalnej, odświeżenia jej wnętrza. – Kaplicę mamy pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. To piękny tytuł zwłaszcza w tym miejscu, szpitalu, gdzie ludzie wracają do zdrowia, ale także odchodzą z tego świata. Szczególne znaczenie ma dla nas fakt, że nawiedzenie odbywa się w przededniu Niedzieli Miłosierdzia Bożego – dodaje ks. Smoła

  Obraz przez Szpitalny Oddział Ratunkowy do kaplicy wnieśli ratownicy medyczni pracujący w załogach karetek pogotowia. Relikwie zaś pracownicy szpitala, lekarze, przedstawiciele personelu pielęgniarskiego, reprezentant dyrekcji.

  Modlitwę na początku nawiedzenia w imieniu całej społeczności szpitala odmówiła jego dyrektor Anna Czech. – Prosimy Cię Jezu, o obfitość twojego błogosławieństwa, o łaski, które potrzebne są każdemu z nas do wypełniania swojego powołania. Św. Janie Pawle i św. Faustyno prosimy was o wsparcie w podejmowanej przez nas pracy – mówiła Anna Czech.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół