• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Nawiedzenie u św. Stanisława Kostki w Tarnowie

  js

  dodane 14.05.2015 10:11

  Jezusowi Miłosiernemu ofiarowali swój czas i modlitwę, potrzebującym ze Lwowa wsparcie materialne.

  Przygotowaniem na peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Tarnowie były rekolekcje parafialne prowadzone przez ks. Tadeusza Gniewka SCJ, przełożonego księży sercanów w Tarnowie.

  – Służyły one zgłębianiu nauki Kościoła na temat Bożego Miłosierdzia oraz formowaniu osobistej pobożności wiernych, kształtowanej przez Boże miłosierdzie – mówi ks. dr Zbigniew Krzyszowski, proboszcz miejsca. Również czas przed rozpoczęciem rekolekcji wypełniała modlitwa o dobre i owocne przeżycie nawiedzenia .

  Doba peregrynacyjna trwała tu 12 i 13 maja. Uroczystościom na powitanie przewodniczył bp Stanisław Salaterski. Obecni byli kapłani pracujący w parafii, księża z dekanatu oraz rodacy, a także licznie zgromadzeni wierni. Czas nawiedzenia wypełniły nabożeństwa, czuwania wspólnotowe - m.in. Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, róż różańcowych i indywidualne adoracje mieszkańców podzielonych według ulic.

  Przed cudownym obrazem modliły się dzieci i osoby chore oraz starsze, w tym również pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej przy ul. Czarna Droga. O godz. 21 sprawowana była Msza św. o uproszenie Miłosierdzia Bożego z udziałem księży rodaków, byłych proboszczów i wikariuszy pracujących w parafii. Uczestnicy nawiedzenie okazali też miłosierną pomoc składając ofiary m.in. na potrzebujących ze Lwowa. Uroczystości zakończyło odmówienie aktu zawierzenia parafii Miłosierdziu Bożemu.

  W parafii od lat rozwija się kult do Bożego Miłosierdzia. W Z parafii obraz został przewieziony do Tarnowie Mościcach.każdy piątek, po Mszy św. wieczornej odmawiana jest koronka, a w świątyni znajduje się kaplica poświęcona Bożemu Miłosierdziu.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół