• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Będzie błyszczeć ŚDM

  gb

  dodane 10.02.2016 10:10

  Jednym z większych kłopotów polskiej młodzieży przed ŚDM jest zdobycie pieniędzy na udział w krakowskim spotkaniu. Młodzi z Przecławia szukają na rożne sposoby.

  Ostatnio zajęli się rozprowadzaniem wśród parafian odblasków, opasek i breloków z hasłem ŚDM i logiem.

  - Zamówiliśmy hurtowo dużą ilość takich gadżetów, które jednak mają bardzo praktyczny charakter. Rozdajemy je parafianom za dobrowolne ofiary na rzecz ŚDM - mówi animatorka parafialna Weronika Wilczyńska.

  - To jest pożyteczna i praktyczna inicjatywa, bo te rzeczy przydadzą się wszystkim poruszającym się po zmroku naszym parafianom, bo czynią ich widocznymi na drodze - mówi ks. Stanisław Kudlik, proboszcz parafii.

  Pieniądze potrzebne są młodzieży na organizację wyjazdu do Krakowa, na spotkanie z papieżem i młodzieżą. - Choćby na sam autobus, który mógłby nas zawieźć do Krakowa. Jego koszt to około 2 tys. złotych. Chcemy jakoś zdobyć na to środki, by odciążyć finansowo młodzież i rodziny - mówi Weronika.

  Liczy na to, że z parafii pojedzie do Krakowa około 30 osób. Na pewno nie zdecydują się grupą jechać na kilka dni, bo młodych raczej na to nie stać. - Chcielibyśmy być w Krakowie przynajmniej dwa dni - deklaruje animatorka. Teraz starają się, by powiększyć skromne na razie grono wolontariuszy. - Zachęcamy i zapraszamy. Wspólnie zrobimy więcej. Światowe Dni Młodzieży to jest w końcu nasze święto – przekonuje W. Wilczyńska.

  Jeżeli uda się zebrać dostatecznie dużo pieniędzy, to na pewno część z nich zostanie przeznaczona także na ugoszczenie w Przecławiu grupy, prawdopodobnie Francuzów, którzy przyjadą na tydzień misyjny. 

  Młodzi pomysłów mają sporo. Wcześniej udało się trochę pieniędzy zebrać z akcji „Piernik”. - Odżył dom parafialny, w którym młodzi zdobili pierniki, które ludzie chętnie brali, podobnie jak ostatnio, składając dobrowolną ofiarę. Mamy kilka innych pomysłów - dodaje. Chcą choćby niebawem aktywnie uczestniczyć w kiermaszu wielkanocnym. Życzymy powodzenia!

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół