• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Jubileuszowe dziewczęta

  ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 01.05.2016 07:00

  Chór katedralny Puellae Orantes z Tarnowa zainaugurował wielki odpust w Szczepanowie.

  W wigilię rozpoczęcia Wielkiego Tygodniowego Odpustu ku czci św. Stanisława BM w Szczepanowie, który jest jego rodzinną miejscowością, dziewczęcy chór katedralny Puellae Orantes wystąpił z okolicznościowym koncertem.

  Światowej klasy chór młodzieżowy zaprezentował repertuar utworów sakralnych śpiewanych a capella oraz z towarzyszeniem organów, nawiązujący do trwającego Roku Miłosierdzia, jak również jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski. 

  To już drugi koncert, jaki wykonał tarnowski chór z związku z trwającymi jubileuszami. Pierwszy odbył się w sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach. Chór będzie koncertował we wszystkich kościołach stacyjnych, w których znajdują się Bramy Miłosierdzia. Zespół chce w ten sposób nie tylko uczcić Rok Miłosierdzia oraz 1050. rocznicę chrztu Polski, ale również 30-lecie swojej pracy artystycznej. – Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy koncertować w tak niezwykłym miejscu jak szczepanowska bazylika – mówiła Aleksandra Topor, nauczyciel śpiewu i emisji głosu w chórze Puellae Orantes. Następny koncert odbędzie się w bazylice św. Katarzyny w Grybowie. 

  Koncertu wysłuchał m.in. bp Jan Styrna, emerytowany biskup elbląski, który obchodzi 25-lecie sakry biskupiej. Fundatorami koncertu był burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz parafia św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM w Szczepanowie. – Wspaniałe przeżycie duchowe, uczta! Jak patrzyłam na te młode dziewczęta, które włożyły w śpiew tyle pracy, to aż serce się radowało, że nie marnują talentów i chcą śpiewem wielbić Pana Boga. Dla mnie ich śpiew był modlitwą! – podkreśla Anna Polek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół