• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • 25 lat "Wschodu" na Wschodzie

  bs

  dodane 07.05.2016 14:10

  W Lubaszowej k. Tuchowa odbył się ogólnopolski zjazd zespołu misyjnego wspierającego parafie katolickie na terenie byłego ZSRR.

  Zespół Misyjny "Wschód" istnieje od 1991 roku i działa przy Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie. Jego członkami, oprócz zakonników, są osoby świeckie, które stanowią w zespole znaczną większość - nauczyciele, lekarze, pielęgniarki, studenci czy uczniowie szkół średnich.

  U początku zespołu stoją dwaj redemptoryści - o. Grzegorz Ruksztełło i o. Dariusz Paszyński, wówczas klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie, obecnie pracujący w Rosji.

  W tym roku Zespół Misyjny "Wschód" przeżywa swoje 25-lecie istnienia i niesienia orędzia o Chrystusie Odkupicielu do dzieci i młodzieży mieszkającej na terenach Białorusi, Ukrainy, Rosji oraz Kazachstanu.

  Swój jubileusz "Wschód" świętował podczas ogólnopolskiego zjazdu Zespołu Misyjnego „Wschód”, który odbył się w Lubaszowej k. Tuchowa. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób, m.in. o. Zenon Gieniec CSsR, przełożony Regii św. Gerarda (jednostki administracyjnej Zgromadzenia Redemptorystów w Rosji i Kazachstanie).

  - Jako osoba żyjąca w stronach związanych z naszą działalnością, wskazał na nieustanną potrzebę dawania ewangelicznego świadectwa i bycia dla wierzących zamieszkujących na tamtych terenach - relacjonuje br. Piotr Mazur CSsR z Tuchowa.

  Zjazd upłynął w atmosferze świętowania jubileuszu i modlitwy, ale i wytężonej pracy. - Chodziło głównie o opracowanie katechez na wakacyjne rekolekcje, które planujemy przeprowadzić na Białorusi, Ukrainie oraz na Litwie. W czasie trwania Jubileuszu Miłosierdzia, kiedy głębiej wnikamy w tę tajemnicę, spróbujemy przekazać także prawdę o Bogu pełnym miłości i miłosierdzia dzieciom oraz młodzieży za wschodnią granicą naszej ojczyzny - informuje br. Mazur.

  Podczas najbliższych wakacji zespół planuje przeprowadzić za wschodnią granicą 8 serii rekolekcji.

  Na zjeździe obecny był także o. Janusz Urban CSsR, radny Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół