• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Starsi zdolni

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 05.09.2016 13:30

  Rodzina Kolpinga w Porąbce Uszewskiej zorganizowała piknik integracyjny dla całej parafii.

  - Z jednej strony chcieliśmy pokazać Rodzinę Kolpinga w ciepłym świetle, ale głównie zależy nam na tym, żeby ludzie starsi czuli się potrzebni i dostrzegani - wyjaśnia pani Anna Herbert z tutejszej Rodziny Kolpinga.

  To właśnie z myślą o starszych i samotnych powstał przy Rodzinie Klub Seniora. - Emeryci, rolnicy, ludzie starsi i samotni, którzy tu żyją i mieszkają, potrzebują okazji do wspólnych spotkań. Możemy ich wyciągnąć z samotności i dać im na dwie godziny jakąś rozrywkę. Sens naszych spotkań wyraża się w zdaniu wypowiedzianym kiedyś przez jedną z ich uczestniczek: "Jak to dobrze, że jesteśmy, już dawno się tak nie ucieszyłam" - dodaje pani Anna.

  Rodziny Kolpinga to są stowarzyszenia samopomocowe osób świeckich. Organizują się w miastach i wsiach. - Mamy cztery priorytety: wiara, rodzina, praca i nauka, Ojczyzna i naród. W Polsce jest około 40 Rodzin Kolpinga. W świecie działają w około 60 krajach - wyjaśnia ks. prał. Józef Jakubiec, prezes krajowy Związku Rodzin Kolpinga w Polsce, który przyjechał z Krakowa na piknik do Porąbki Uszewskiej.

  Podczas pikniku panie serwowały pyszne domowe wypieki i kiełbaski z grilla. Klub Seniora zabawiał gości śpiewem. Na scenie przed plebanią wystąpił także zespół "Dołowianie". Swoje talenty miały okazję zaprezentować także dzieci i młodzież. Bo tu nie tylko strasznych, ale i młodych zdolnych nie brakuje. - Zwłaszcza od kiedy działa tu filia Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia. Istnieje już 3 lata i kształci się w niej muzycznie i wokalnie 97 uczniów z gminy Dębno - dopowiada Tomasz Gurgul, dyrektor Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół