• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Duch wieje

  Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

  dodane 11.09.2016 16:40

  Jak lepiej służyć swoim wspólnotom i parafiom uczyli się liderzy i animatorzy Odnowy w Duchu Świętym z diecezji.

  Warsztaty „Jak być liderem/animatorem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym?” poprowadzili 10 września w Dąbrowie Tarnowskiej członkowie wspólnoty „Mocni w Duchu” z Łodzi. Wzięło w nich udział 200 osób z diecezji.

  Po Mszy św. inaugurującej warsztaty uczestnicy zastanawiali się nad własną tożsamością jako lidera i animatora, a potem starali się odkrywać swoje mocne i słabsze strony, odkrywać to, czym zostali obdarowani, by służyć wspólnocie. W czasie całodziennych warsztatów był czas na świadectwa, modlitwę wstawienniczą i panel dyskusyjny.

  - Jako ruch charyzmatyczny podporządkowani jesteśmy Kościołowi instytucjonalnemu. Potrzebujemy formacji, żeby umieć jeszcze lepiej współpracować z kapłanami w parafiach, środowiskach. My się tego uczymy, ale to jest bardzo ważne, bo to prowadzi do odnowy życia - mówi Maria Sarzyńska liderka dąbrowskiej grupy Odnowy w Duchu Świętym „Nowe Życie”. Obecnie działa w diecezji 34 grupy Odnowy w Duchu Świętym.

  - Wbrew pozorom liczba wspólnot stale wzrasta, bo też wielu katolików odkrywa swoją tożsamość dziecka Bożego, chce mieć żywe relacje z Bogiem, swoim Ojcem, żyć na co dzień w Jego obecności, bo do tego wszyscy jesteśmy powołani - mówi ks. Waldemar Sosnowski, diecezjalny koordynator wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Nie tylko do tego - co jest stosunkowo częste - by raz w tygodniu przez uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. oddać Bogu to, co boskie.

  - Organizujemy jako Odnowa seminarium Odnowy w Duchu Świętym. To 10 tygodniowe otwarte rekolekcje, podczas których człowiek (wielu ludzi to przeżywa) przez codzienne obcowanie ze Słowem Bożym odkrywa, że musi oddać całkowicie swoje życie Jezusowi. 20 października we czwartek Mszą św. o godz. 18 zaczynamy w Dąbrowie Tarnowskiej kolejne seminarium Odnowy - informuje Maria Sarzyńska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół