• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Pierwsi urodzeni w 2017 roku

  Marek Kołdras /Centrum Zdrowia Tuchów

  dodane 02.01.2017 10:00

  Już 30 sekund po północy w Tuchowie urodziło się dwoje dzieci. To dobrze rokuje na przyszłość, choć już w ubiegłym roku przyszło tu na świat więcej noworodków niż w poprzednim.

  Pracowity był początek nowego roku w Centrum Zdrowia Tuchów. Już 30 sekund po północy urodziło się tu dwoje dzieci - chłopiec i dziewczynka.

  Pierwszy mieszkaniec regionu, który urodził się w tym roku, będzie miał na imię Artur. Jego mama pani Agnieszka w godzinę po tym, jak około 19-ej w Sylwestra zaczęły się u niej bóle porodowe, trafiła do szpitala rodzinnego Centrum Zdrowia Tuchów. Wcześniej to także tutaj przyszły na świat jej córki.

  Teraz dziesięcioletnia Wioletta i pięcioletnia Justyna deklarują, że będą się opiekować bratem. Jak przekonuje pani Agnieszka poród przebiegał bez utrudnień. A Artur – przynajmniej w pierwszych godzinach po porodzie – okazuje się „bardzo spokojnym i przekochanym dzieckiem”. Chłopiec po urodzeniu ważył 3 650 g, miał 58 cm i otrzymał maksymalną liczbą 10 punktów w skali Apgar.

  Mama Artura dodaje, że obserwując tuchowską porodówkę od dekady, nie sposób nie zauważyć wielu pozytywnych zmian w zakresie poprawy komfortu pobytu i wyposażenia placówki w specjalistyczny sprzęt. - Tylko nastawienie personelu się nie zmienia. Jest wciąż bardzo przyjazny i życzliwy i niech jak najdłużej taki pozostanie - mówi pani Agnieszka.

  Rodzice pierwszej mieszkanki regionu, która została zarejestrowana w tuchowskim szpitalu pół minuty po północy, mieszkają w Radlnej   Rodzice pierwszej mieszkanki regionu, która została zarejestrowana w tuchowskim szpitalu pół minuty po północy, mieszkają w Radlnej Marek Kołdras /Centrum Zdrowia Tuchów Rodzice pierwszej mieszkanki regionu, która została zarejestrowana w tuchowskim szpitalu pół minuty po północy mieszkają w Radlnej. Jak przystało na kobietę - dziewczynka jest nieco drobniejsza. Córka pani Anny waży 3 350 g i ma 54 cm. Ocena stanu zdrowia według skali Apgar wyniosła 8 punktów, co oznacza, że prognozy także dla tego dziecka są bardzo dobre.

  Miniony rok był kolejnym, w którym w porodówkach Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska przyszło na świat więcej dzieci niż rok wcześniej. Choć nie ma jeszcze całorocznej statystyki, już wiadomo, że od stycznia do początku grudnia 2016 w obu miastach przyszło na świat ponad 1800 dzieci.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Tomasz Gruszczyński
   26.10.2016 00:38
   Poprawność polityczna wypowiedzi cnotą ponad wszystko.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół