• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Spowiednik świętych

  Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

  dodane 02.02.2017 11:00

  W kościele "kolejowym" w Nowym Sączu wierni modlili się 1 lutego w 54. rocznicę śmierci ks. Józefa Andrasza SJ, spowiednika św. Faustyny.

  Na zakończenie Eucharystii nastąpiło pierwsze w tej jezuickiej parafii wykonanie utworu poświęconego ks. Andraszowi „Ad maiorem Dei gloriam”, do którego muzykę napisali Maciej Cisło i Jakub Hubicki. Utwór wykonał organista Tomasz Wolak. Po Mszy św. promotorka kultu Stanisława Bogdańska wygłosiła konferencję „Ojciec Andrasz Syn Ziemi Sądeckiej, Spowiednik świętych”.

  - Ksiądz Andrasz urodził się 16 października 1891 roku w Wielopolu koło Nowego Sącza. 16 października. Tego dnia wiele lat później Karol Wojtyła został wybrany papieżem, a wiele lat wcześniej królowa Jadwiga została ogłoszona królową. Ciekawa data - mówiła Stanisława Bogdańska.

  Ojciec Andrasz był kierownikiem duchowym i spowiednikiem siostry Fausty kiedy była w nowicjacie i potem pod koniec jej życia. Łącznie 2,5 roku. Z „Dzienniczka” wiemy, że to on upewnił św. Faustynę na początku jej duchowej drogi, że zadanie przekazane jej przez Pana Jezusa jest prawdziwe i że powinna je wypełnić. W 1943 r. zainicjował publiczne nabożeństwa ku czci Bożego Miłosierdzia i poświęcił obraz Jezusa Miłosiernego. Był cenionym rekolekcjonistą i spowiednikiem, tłumaczył i wydawał książki. Na Sądecczyźnie od paru lat rozwija się jego prywatny kult.

  - Był także bardzo cenionym spowiednikiem. Można powiedzieć, że spowiednikiem świetych. Spowiednikiem św. Faustyny, bł. Anieli Salawy, kierownikiem duchowym i spowiednikiem sługi Bożej Pauli Tajber, bł. Klemensy Staszewskiej, s. Kaliksty Piekarczyk. Wzrastały w świętości z jego pomocą - mówiła Stanisława Bogdańska. Czy to nie jest dla nas jakąś podpowiedzią?

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół