• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Zabierz ze sobą palmę!

  dsi

  dodane 06.04.2017 09:15

  Po raz ósmy odbędzie się Synaj młodych w Niedzielę Palmową w Tarnowie.

  Wspólne wielbienie Boga, świadectwo aktora Macieja Musiała, inauguracja kampanii pod hasłem: „Dobro na wagę złotówki”, a także procesja z palmami ulicami Tarnowa – tak zapowiadają się diecezjalne obchody XXXII Światowego Dnia Młodzieży.

  Bp Andrzej Jeż zaprasza młodych, aby w Niedzielę Palmową przyjechali do Tarnowa, zabrali ze sobą palmy i włączyli się we wspólnotowe przeżywanie tego dnia.

  – Myślę, że ten dzień będzie miał szczególny wymiar, bo w naszej pamięci żywe są Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Wielu młodych brało udział w spotkaniach z papieżem Franciszkiem. Tematem przewodnim chcemy uczynić przesłanie Ojca Świętego wypowiedziane do młodych po drodze krzyżowej na Błoniach. Papież uczulał nas, że chrześcijanin jest wtedy wiarygodny, kiedy kieruje się uczynkami miłosierdzia – mówi ks. Paweł Górski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

  Spotkanie młodzieży rozpocznie się w Niedzielę Palmową, tj. 9 kwietnia, zawiązaniem wspólnoty o godz. 10 w Hali Sportowo – Widowiskowej przy ul. Gumniska 28. Poprowadzi je ks. Michał Olszewski,  a świadectwem podzieli się aktor Maciej Musiał. Z młodymi spotka się także biskup tarnowski Andrzej Jeż, który poświęci palmy.

  O godz. 13 rozpocznie się procesja, która przejdzie ulicami miasta. – W tym roku nie będzie to droga krzyżowa. Będziemy się wspólnie radować i śpiewać, a także poznawać tzw. tytuły chrystologiczne. Zachęcamy, by zabrać ze sobą palmy – dodaje ks. Górski.

  Punktem kulminacyjnym będzie Msza święta o 14.30 pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego, sprawowana w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.

  Podczas spotkania odbędzie się też inauguracja nowej kampanii Caritas „Dobro na wagę złotówki”.

  – Jej celem będzie zebranie jak największej liczby złotówek. W ten sposób będzie powstawał Fundusz Caritas Dzieciom. Określenie szczegółów prowadzenia kampanii, a więc informacji, gdzie i w jaki sposób będzie prowadzona zbiórka, należeć będzie do Szkolnych Kół Caritas. Finał akcji odbędzie się 8 czerwca i wpisze się w zjazd Szkolnych Kół Caritas. Każde Koło Caritas biorące udział w kampanii będzie wówczas napełniać szklany pojemnik zebranymi przez siebie złotówkami. Kampania ma także charakter konkursu. Trzy spośród Szkolnych Kół Caritas, które zbiorą największą liczbę złotówek, otrzymają nagrody – informują organizatorzy akcji.

  Posłuchaj ks. Pawła Górskiego:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół