• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Trzeba mieć odwagę żyć ideałami

  Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

  dodane 08.05.2017 22:20

  W Pleśnej i Koszycach Wielkich biskup Stanisław Salaterski wybierzmował 8 maja 198 młodych ludzi.

  W homilii w obu miejscach, w których modlił się z nowobierzmowanymi biskup nawiązał do przeżywanej uroczystości św. Stanisława Szczepanowskiego. Przypomniał, że w jego życiu odnajdujemy obraz dobrego pasterza, wierność Bogu, zatroskanie o własną ojczyznę, kapłańskiemu i biskupiemu posłaniu, nawet, gdy trzeba było narazić się królowi, sprawującym władzę.

  Biskup przypomniał, że w 1979 roku przyjechał do Polski następca – po latach – biskupa Stanisława ze Szczepanowa na krakowskiej stolicy biskupiej papież Jan Paweł II. – Wyciągał ręce nad zgromadzonymi wówczas pielgrzymami, by dokonać bierzmowania dziejów, prosząc też, by jego rodacy „całe to duchowe dziedzictwo dziejów, któremu na imię Polska, przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością” – przypominał biskup Stanisław Salaterski. Papież prosił wówczas, by Polacy nie zwątpili, by nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastają, by mieli ufność, by w Bogu szukali mocy, by nie odstąpili od Niego, by nigdy nie utracili wolności ducha, do której Bóg wyzwala człowieka. Potem była niedługo „Solidarność” i przemiany. 

  Podziękowanie młodzieży w Pleśnej   Podziękowanie młodzieży w Pleśnej Grzegorz Brożek /Foto Gość - Dziś ciesząc się wolnością trzeba do tego momentu wrócić. Przywołujemy to wspomnienie, bo ten sam Duch Święty zostaje wylany na was. Trzeba, byście byli dumni ze swoich korzeni, byście byli dumni z tego, że jesteście Polakami. Byście byli wierni wierze ojców i mężni w jej wyznawaniu, tak, jak był wierny św. Stanisław. Trzeba mieć też odwagę żyć ideałami, szukać swego powołania, dążyć do świętości, zaangażować się w czynienie świata lepszym – apelował do młodych bp Stanisław Salaterski.

  W Pleśnej do bierzmowania przystąpiło 115 młodych z Rzuchowej, Pleśnej, Lichwina i Szczepanowa.

  W Koszycach Wielkich dary Ducha Świętego przyjęło 83 młodych z Koszyc Małych, Zgłobic i Koszyc Wielkich.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół