• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Aureola zamiast korony Miss World

  ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 09.05.2017 23:21

  Bp Andrzej Jeż bierzmował młodych w Męcinie oraz w Limanowej - Sowlinach.

  9 maja bp Andrzej Jeż udzielił sakramentu bierzmowania w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Męcinie. Dar Ducha Świętego otrzymali młodzi z miejscowej parafii oraz z Pisarzowej.

  Drugie bierzmowanie tego dnia miało miejsce w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Limanowej – Sowlinach. Tutaj, prócz młodych z miejscowej wspólnoty, do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przystąpili gimnazjaliści z parafii Słopnice Dolne i Słopnice Górne.

  Sławek Natanek uważa, że dzień bierzmowania to bardzo ważna chwila w jego życiu.

  – Przez długi czas przygotowywałem się do tego wydarzenia, cieszę się, że Duch Święty przychodzi ze swoimi darami, aby mnie umocnić w wyznawaniu wiary. Bo teraz jeszcze bardziej moim zadaniem będzie mówienie innym o Jezusie. Dlatego za swojego patrona obrałem św. Stanisława ze Szczepanowa, który był odważnym, mężnym świadkiem wiary – mówi chłopak.

  Bp Andrzej Jeż podkreślił w homilii, że jedynym powołaniem człowieka jest świętość.

  – Dążymy do doskonałości. Jedni chcą być doskonali fizycznie, dbają o swoje ciało, o jak najdłuższe zachowanie urody. Ale z czasem przychodzą choroby, starość i wszystkie nasze starania o ciało kończą się porażką. Inni chcą doskonalić swój intelekt przez zdobywanie wiedzy. Chcą się uczyć, posiąść jak najwięcej informacji. Ale tych ostatnich jest coraz więcej i nie sposób ich ogarnąć. Jesteśmy skazani na fragmentaryczność wiedzy, a sama doskonałość intelektualna stoi pod znakiem zapytania. Wreszcie są tacy, którzy szukają doskonałości moralnej. Walczą ze swoimi wadami, rozwijają cnoty, talenty. Chcą być perfekcyjni w swoim postępowaniu. Wystarczy jednak jeden grzech, by cały mozolnie budowany gmach takiej doskonałości stał się ruiną – mówił biskup.

  Człowiek może jednak starać się o taką doskonałość, która jest owocem współpracy z Duchem Świętym i Jego łaską.

  – To świętość. Każdy bez wyjątku może i powinien dążyć do świętości. Prawdopodobnie wszystkie dziewczyny nie założą korony Miss World, a chłopcy nie zdobędą złotego medalu na igrzyskach olimpijskich. Ale każdy z was może zdobyć laur, który Bóg chce dać każdemu, kto żyje Jego łaską, kto pełni Jego wolę, kto staje się człowiekiem duchowym – dodawał kaznodzieja. 

  Bp Jeż zachęcał młodych, aby na drodze do świętości dawali siebie innym, angażowali się w życie parafii, społeczności. – Rośnijcie duchowo przez modlitwę, czytanie słowa Bożego, ofiarowanie swojego czasu w grupach parafialnych, w wolontariacie. Pragnijcie świętości, ponieważ to ona zmienia świat – apelował pasterz diecezji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół