• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Nowy oddech Kościoła

  ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 17.05.2017 22:03

  Bp Stanisław Salaterski bierzmował młodych w Żabnie.

  Do sakramentu bierzmowania przystąpili młodzi z parafii Żabno, Nieciecza, Odporyszów oraz Łęg – Zamoście. Uroczystość miała miejsce w kościele parafialnym w Żabnie.

  Młodzi czuwali na modlitwie przed Mszą św. Prosili o zstąpienie Ducha Świętego. Modlitwę poprowadził ks. Dariusz Król. Zaś po Eucharystii miało miejsce uwielbienie za sakrament bierzmowania.

  Bp Stanisław Salaterski przypomniał młodym drogę wiary, jaką przebyli już począwszy od sakramentu chrztu świętego.

  – Kolejne sakramenty to coraz większe zjednoczenie z Panem Bogiem i coraz owocniejsze współdziałanie z łaską w codzienności. Jesteście tutaj, bo Bóg tak chciał, bo znalazł kochających się, zatroskanych o wasze wychowanie rodziców. Jesteście radością Pana Boga, rodziców i Kościoła, który przyjął was kiedyś do wielkiej rodziny ochrzczonych. Na drodze wiary otrzymaliście niezwykłe wsparcie i wyniesienie, bo staliście się dziećmi Boga. Życie Boże zaczęło w was pulsować, promieniować, kształtować was. Ten żar życia Bożego nadal w was płonie, ogrzewa was, jest światłem, prowadzi ciągle dalej i ciągle wyżej – mówił w homilii.

  Młodzi otrzymują w sakramencie bierzmowania wsparcie Ducha Świętego.

  – Nie tylko po to, abyśmy siebie przemieniali, ale by przez nas świat stawał się inny, lepszy. Wasze współdziałanie z Duchem Świętym to najpierw apostołowanie, opowiadanie o Panu Bogu, wierze najbliższym. To zatroskanie, aby o Bogu dowiedzieli się także ci, którzy Go jeszcze nie znają. Bierzmowanie jest więc zaproszeniem do udziału w misji ewangelizacyjnej Kościoła. Skoro Jezus jest jedynym Zbawicielem człowieka, skoro Duch Święty ożywia rodzinę dzieci Bożych, to koniecznością jest zapraszanie innych do wspólnoty z Bogiem. Dlatego pokazujcie piękną twarz Kościoła, który jest zawsze młody, aby inni zapragnęli do nas dołączyć. Jesteście posłani, aby nieść Chrystusa. Nie bądźcie więc byle jakimi chrześcijanami, nie chowajcie daru łaski pod korcem prywatności, nie zasklepiajcie się w sobie. Bądźcie otwarci, zatroskani, odpowiedzialni za zbawienie świata. Chrześcijanie są duszą tego świata, ożywiają ten świat, czynią go lepszym, bo nie marnują Bożych darów, talentów, bo nie śpią, lecz działają – dodawał kaznodzieja.

  Biskup zwrócił uwagę, że młodzi są nadzieją Kościoła i konkretnych wspólnot parafialnych. – One na was czekają, na wasz entuzjazm, chęć działania, liczą, że oddacie swój czas, że będziecie pomysłowi w nowych inicjatywach duszpasterskich. Nie zwiedźcie tej nadziei. Niech wasze talenty, zaangażowanie w grupy ogrzewają wspólnoty parafialne, będą nowym oddechem Kościoła – zachęcał młodych bp Stanisław.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół