• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • The Secret Garden w Bochni

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 06.08.2017 08:10

  5 sierpnia w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia mieszkańcy wspominali Światowe Dni Młodzieży.

  Na deskach bocheńskiego amfiteatru 5 sierpnia wystawiono spektakl taneczno-muzyczno-pantomimiczny The Secret Garden (Tajemniczy Ogród), który w czasie Festiwalu Młodych prezentowany był kilkukrotnie w krakowskim sanktuarium Jana Pawła II.

  Historia doskonale wszystkim znana opowiada o przyjaźni i dobroczynnej mocy natury. W spektaklu wyreżyserowanym przez Andrzeja Starowicza występują tancerze znani z programów: „Mam Talent”, „Got To dance” czy „You Can Dance”. Niektórzy z nich to mieszkańcy Bochni lub okolicznych miejscowości.

  Zdjęcia ze spektaklu zobaczcie TUTAJ.

  Przedstawienie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem hymnu Światowych Dni Młodzieży "Błogosławieni miłosierni"   Przedstawienie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem hymnu Światowych Dni Młodzieży "Błogosławieni miłosierni" Beata Malec-Suwara / Foto Gość Organizatorem wydarzenia był Wydział Promocji i Rozwoju Miasta. – Światowe Dni Młodzieży, które przeżywaliśmy w zeszłym roku na przełomie lipca i sierpnia, były wydarzeniem, które do dzisiaj w Bochni się wspomina – mówi jego naczelnik Tomasz Ryncarz. – Młodzież hiszpańska, która tutaj przyjechała, była niezwykle otwarta i przyjaźnie nastawiona. Stworzyli bardzo fajny klimat i w zasadzie wszyscy by sobie życzyli, żeby na imprezach plenerowych w tym mieście publiczność tak żywo i spontanicznie reagowała – dodaje.

  Oddźwiękiem tego czasu są m.in. relacje, jakie się nawiązały między rodzinami a pielgrzymami, którzy u nich się zatrzymali. Wielu mieszkańców kontynuuje tę znajomość, a niektórzy planują rewizyty.

  Przed spektaklem mieszkańcy mogli zobaczyć miniwystawę zdjęć przypominających Światowe Dni Młodzieży w Bochni. Przedstawienie natomiast zakończyło się wspólnym odśpiewaniem hymnu Światowych Dni Młodzieży "Błogosławieni miłosierni". Zobaczcie:

  "Błogosławieni miłosierni" w rocznicę ŚDM w Bochni
  Gość Tarnowski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół