• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Jego słuchajcie

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 06.08.2017 21:00

  W Krużlowej zakończył się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Głównej uroczystości przewodniczył ks. infułat Adam Kokoszka.

  – Szatan nie wyjechał na urlop. Wcielił się w nowych ludzi, którzy pod pozorem wzniosłych haseł chcą budować nowy świat, nowy porządek bez Boga, którzy obrali sobie za cal zdechrystianizować Europę – mówił ks. infułat Adam Kokoszka w czasie homilii wygłoszonej podczas głównej uroczystości odpustowej w Krużlowej.

  Mieszanie kultur, niekontrolowany ruch migracyjny, lansowana w krajach Unii Europejskiej ideologia gender to tylko niektóre z kierunków zmierzających do zniszczenia rodziny, o którą dziś toczy się walka szatana z Bogiem.

  Homileta wskazywał na siły, które chciałyby byśmy się stali bierni, zrezygnowani, nie tylko poprawni, ale wręcz potulni politycznie. Naszą siłą jest nadzieja, miłość i wiara w Bożą Opatrzność.

  – Losy świata rozstrzygają się nie na polach bitew, nie w salach konferencyjnych i gabinetach polityków, ale przed ołtarzem, na kolanach, na modlitwie – wskazywał ks. infułat Adam Kokoszka.

  Życzył, by łaska dzisiejszego spotkania z Chrystusem Przemienionym i Przemieniającym przemieniła życie każdego z nas. – Niech to nasze osobiste przemienienie wpisze się na trwałe w Chrystusowe dzieło przemiany świata. Niech uczyni świat bardziej otwartym i chłonnym na przesłanie płynące z góry Tabor, które można streścić w słowach: Jego słuchajcie i nie lękajcie się – dodał.

  Ks. infułat Adam Kokoszka otrzymał od krużlowskiej parafii z rąk kustosza ks. Marka Szewczyka płaskorzeźbę Chrystusa Przemienionego   Ks. infułat Adam Kokoszka otrzymał od krużlowskiej parafii z rąk kustosza ks. Marka Szewczyka płaskorzeźbę Chrystusa Przemienionego Beata Malec-Suwara / Foto Gość Obraz Chrystusa Przemienionego czczony jest w krużlowskiej parafii od XVI wieku. Przodkowie wypisali na tym świętym wizerunku słowa: Salva Sancta Facies Nostri Redemptoris - "Bądź pozdrowione Święte Oblicze naszego Zbawiciela". Nad obrazem w głównym ołtarzu umieszczone zostały słowa "Jego słuchajcie".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół