• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Pielgrzymuj z domu

  as, Wojciech Siebierański

  dodane 11.08.2017 10:30

  Grupa świętego Szymona Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej zachęca tych, którzy nie mogą fizycznie iść na Jasną Górę, by wędrowali duchowo.

  Niestety, nie każdy może fizycznie uczestniczyć w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej. Praca, problemy zdrowotne, rozmaite obowiązki zatrzymają wiele osób w domu. Zapewne, każdy z nas ma swoje prośby i pragnienia, które chciałby, aby zostały wysłuchane. W takiej sytuacji duchowe pielgrzymowanie jest możliwością do włączenia się w pielgrzymi szlak. Te właśnie ideę od 6 lat realizuje 16. grupa Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej Święty Szymon.

  W czasie trwania pielgrzymki, na stronie internetowej grupy www.16.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl i na Facebooku PptGrupa16 pojawiać się będą relacje z pielgrzymiego szlaku. Warto więc dołączyć do pielgrzymów. Oni oprócz swoich przyjmą każdą nadesłaną intencję i z pokorą w sercu, będą prosić Matkę Bożą o wysłuchanie i potrzebne łaski. Każdy, kto ma swoje intencje może je przekazać pielgrzymom poprzez formularz na stronie internetowej. Duchowy pielgrzym zaś może także przyjąć na siebie dobrowolne umartwienie, a także otoczyć pielgrzymów swoją pamięcią i wspierać ich modlitwą. Z roku na rok duchowych pielgrzymów w grupie św. Szymona pojawia się coraz więcej. Przewodnik Grupy 16 ks. Stanisław Olszak oraz wszyscy pielgrzymi gorąco zachęcają, aby podjąć trud duchowego pielgrzymowania.

  Grupa 16. Święty Szymon na trasie PPT   Grupa 16. Święty Szymon na trasie PPT archiwum grupy „Idziemy do Boga nie drogą, lecz miłością” – słowa Świętego Augustyna mogą prowadzić każdego człowieka. Nie trzeba zatem stawiać fizycznych kroków, aby być bliżej Boga. Należy jednak dotrzeć do Niego drogą miłości, która jest najbliżej nas, czyli w sercu. Na pielgrzymkę do Maryi na Jasnej Górze idzie się, by upaść przed jej obliczem i w tej krótkiej chwili powierzyć wszystko – trudy, cierpienia, radości i blaski nie tylko mijających dni, ale całego życia. Idzie się także po to, aby wstać i idąc dalej przez życie mierzyć się z codziennością, ale już nie samemu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół