• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Mała Tereska i Raban

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 02.10.2017 08:40

  Odpust, 90-lecie Azotów, Terezjada, koncert GOS.pl i wieczór chwały z misjonarzem miłosierdzia to wszystko wydarzyło się wczoraj w mościckiej parafii.

  1 października mościcka wspólnota obchodziła odpust ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zwanej także Małą Tereską albo Teresą z Lisieux. W tym roku minęła 120. rocznica jej narodzin dla nieba. Samego papieża Leona XIII prosiła, by w wieku 15 lat mogła wstąpić do Karmelu. Żyła zaledwie 24 lata, a papież św. Jan Paweł II ogłosił ją doktorem Kościoła. Szukała prostej drogi dostania się do nieba. Chciała być jak małe dziecko, które Pan Jezus weźmie na ręce i tam uniesie.

  Co roku mościcka parafia z myślą o tych najmłodszych organizuje Terezjadę. Festyn przygotowują głównie małżeństwa z Domowego Kościoła i panie z róż różańcowych. Był wodzirej, zabawy, koncerty, loterie i mała gastronomia.

  Zdjęcia z Terezjady zamieściliśmy TUTAJ.

  Homilie w tym dniu głosił o. Oktawian Stokłosa, karmelita z Krakowa. W odpuście uczestniczył także biskup tarnowski Andrzej Jeż, który przewodniczył Mszy św., podczas której Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach świętowały 90-lecie istnienia. Kolejnej Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Michalik, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

  Wieczorem z kolei odbył się Mościcki Raban zorganizowany przez Młodzieżową Szkołę Nowej Ewangelizacji św. Józefa w Tarnowie-Mościcach wspólnie z ks. Sebastianem Ligęską. Rozpoczął się on koncertem tarnowskiego chóru GOS.pl. Wieczór chwały - uwielbienie Najświętszego Sakramentu - poprowadził misjonarz miłosierdzia ks. Michał Dąbrówka oraz młodzieżowy zespół parafialny Rahamim. W modlitwie na Palcu św. Antoniego wzięła młodzież także z innych parafii dekanatu, m.in. z Rzuchowej.

  Wieczór chwały podczas Mościckiego Rabanu zobacz TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół