• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Gumka do mazania

  ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 07.10.2017 08:53

  W bocheńskiej bazylice odbyło się czuwanie zorganizowane przez inicjatywę "Chrystus w Solnym Mieście".

  Piątkowy wieczór podczas tygodniowego odpustu ku czci Matki Bożej Bocheńskiej należał do młodych i tych wszystkich, którzy przyszli na czuwanie zorganizowane przez inicjatywę „Chrystus w Solnym Mieście”.

  - Coraz więcej młodych przychodzi na nasze czuwania. Dla mnie był to na początku wolontariat, ale teraz jest on czymś więcej. Czuję się tutaj jak w rodzinie. Spotkałam rówieśników, którzy wierzą i nie boją się o tym mówić. Mówienie o Panu Bogu czy dzielenie się wiarą to żaden obciach. Znam wielu młodych, którzy odważnie przyznają się do wiary - mówi Martyna.

  Inicjatywa „Chrystus w Solnym Mieście” powstała jako owoc i kontynuacja Światowych Dni Młodzieży. - Ponad rok temu zaangażowałem się w wolontariat ŚDM i działam do tej pory. Światowe Dni Młodzieży nie umarły, ich duch nadal żyje - mówi Wojtek.

  Na program wieczornego spotkania złożyły się świadectwo Kuby Blycharza, autora hymnu ŚDM Kraków 2016, oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

    Kuba Blycharz
  ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
  - Nie czuję się niewolnikiem hymnu „Błogosławieni miłosierni”, bo tak naprawdę to dzięki niemu wszystko się zaczęło, i śpiewanie, i zespół NiemaGOtu. Jesteśmy świadkami Jezusa Zmartwychwstałego, przebywającego w niebie i stale obecnego wśród nas - mówi lider zespołu.

    Adoracja Najświętszego Sakramentu
  ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
  Podczas adoracji młodzi mogli zabrać ze sobą wylosowane fragmenty Pisma Świętego oraz gumki do mazania.

  - Są one symbolem działania Jezusa w naszym życiu, który przyszedł, aby wymazać z naszego serca grzechy, złe przyzwyczajenia i nawyki. Zachęcamy młodych, aby skorzystali z sakramentu pokuty. Zabrana gumka do mazania niech im przypomina, że Jezus daje szansę na nowe, piękne, szczęśliwe życie - mówi Wojtek.  

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół