• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • W Jadownikach zawirowało słońce

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 13.10.2017 20:40

  Na zakończenie setnej rocznicy objawień fatimskich rozpoczęła się tutaj peregrynacja pięciu figur Matki Bożej Fatimskiej.

  13 października nabożeństwo fatimskie w Jadownikach, choć odbywają się one tutaj od kilkunastu lat, miało szczególny charakter. Rozpoczęło się od krótkiej inscenizacji ostatniego z objawień fatimskich w wykonaniu chłopców z Liturgicznej Służby Ołtarza i dziewcząt z Dziewczęcej Służby Maryjnej.

  Objawienie Matki Bożej trójce pastuszków z Fatimy oraz zapowiedziany przez Nią cud słońca miał miejsce dokładnie 100 lat temu. Słońce "zawirowało" także w kościele w Jadownikach.

  Po przedstawieniu procesyjnie do kościoła wniesiona została nowa figura Matki Bożej Fatimskiej oraz pięć mniejszych, które dzisiaj rozpoczęły peregrynację po domach parafian. Poświęcił je miejscowy proboszcz ks. Tadeusz Górka.

  Figury poświęcił miejscowy proboszcz ks. Tadeusz Górka   Figury poświęcił miejscowy proboszcz ks. Tadeusz Górka Beata Malec-Suwara / Foto Gość Wikariusz ks. Norbert Sadko w homilii zachęcał do wspólnej rodzinnej modlitwy, także różańcowej. Przekonywał, że warto szukać na nią czasu, zwłaszcza kiedy wydaje się nam, że go nie mamy. Ma w tym pomóc peregrynacja figur Matki Bożej Fatimskiej. Życzył, by była czasem przemiany i zawierzenia swoich spraw, trudności i radości Maryi.

  Procesja fatimska w Jadownikach   Procesja fatimska w Jadownikach Beata Malec-Suwara / Foto Gość Po Mszy św. odbyła się procesja fatimska ulicami Jadownik. Parafianie, podążając za figurą Matki Bożej Fatimskiej, pokonali ok. 1,5 km, śpiewając Różaniec przy akompaniamencie orkiestry.

  Na terenie parafii, w pobliżu kościoła, znajduje się ogród fatimski, w którym także znajduje się figura Matki Bożej i dzieci fatimskich. Powstał z inicjatywy jednego z księży rodaków.

  Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół