• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Słudzy Królestwa

  Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

  dodane 26.11.2017 13:40

  Biskup Andrzej Jeż 76 osób zasłużonych dla Kościoła wyróżnił medalem "Dei Regno Servire".

  Uroczystość wręczenia medali odbyła się w tarnowskiej katedrze po Mszy św., w czasie której swą uroczystość patronalną świętowali członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

  - Kiedy słyszymy o królestwie Bożym i królowaniu Chrystusa, uświadamiamy sobie, że Jego Królestwo wzrasta powoli - jak przenikający wszystko zaczyn - i staje się obecne w świecie poprzez wspólnotę Kościoła. Nie jest pełnią Chrystusowego królestwa, ale właśnie w Kościele, już tu na ziemi, otrzymujemy „pierwsze dary Ducha”. Dzięki tym darom, dzięki uczestnictwu w służebnym królowaniu Chrystusa, jesteśmy uzdolnieni do realizowania ideału świadectwa, do ideału troski o bliźniego, która w dzisiejszej Ewangelii ukazana jest, jako kryterium Sądu Ostatecznego: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Trzeba nam pytać często siebie samych, czy ilekroć czynimy coś dla innych, pamiętamy także i o tym, że w naszych bliźnich służymy samemu Chrystusowi? - zachęcał w homilii bp Andrzej Jeż.

  Po obrzędzie Komunii świętej biskup ponowił Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. - Żyjemy w czasach, w których proces budowania królestwa Chrystusa wciąż trwa. Odczuwamy to zmagając się ze złem we własnym sercu, dostrzegamy w walce dobra ze złem w świecie. I właśnie temu wstrząsanemu niepokojem światu, tym naszym rozdartym nieraz sercom, potrzebne jest głoszenie i świętowanie Chrystusa jako Króla. Bo jest to głoszenie nadziei, iż nasze codzienne zmagania o dobro mają sens, bo zostają w Chrystusie ocalone – mówił.

  Po Mszy św. wręczył dyplomy i odznaczenia tym, którzy od lat wiele robią, by szerzyło się na ziemi Królestwo Boże. Wśród ponad 70 nagrodzonych są nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej, organiści, działacze Akcji Katolickiej, Caritas, Poradni Rodzinnych i Poradni Arka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół